Националния отбор на България по волейбол за жени записа важна победа с 3:1 гейма (25:22, 25:18, 24:26, 25:15) срещу Република Корея в деветия си мач от Лигата на нациите.

По този начин „лъвиците“ направиха голяма крачка към запазването на мястото си в турнира и през следващия сезон. Момичетата на Лоренцо Мичели имат две победи в актива си и с 8 точки заемат 14-о място от 16 тима.

От надпреварата изпада единствено последният в класирането, който е именно Република Корея – без спечелена точка до момента и девет загуби.

Радостина Маринова стана най-резултатна за България с 19 точки (1 ас).  Мария Йорданова добави 18 точки (3 аса). Мира Тодорова пък се отличи с 16 точки (1 ас, 7 блока). Утре нашите почиват, а в четвъртък от 9:30 часа срещат олимпийските шампионки от САЩ.