Нов страхотен ден за българския волейбол! Националите ни под 17 години се класираха за финал на Балканското първенство, което се провежда в Тирана.
Тимът, воден от селекционера Десислава Величкова, продължи със силното си представяне и не даде гейм на Сърбия в първия полуфинал - 3:0 (25:14, 25:16, 25:22). Така втори пореден мач на шампионата в Албания завършваме на нула.
Срещата започна добре за нас, като в началните минути поддържахме разлика от 3 точки. Тя нарасна до 7 и бързо след това и до 10. Имахме възможност дори във втори пореден двубой да приключим първата част срещу едва 12 точки на съперника, в края допуснахме две точки на сърбите и гейма завърши 25:14 за нас.
Във втория отново водачеството бе за родния тим, но при не толкова изразителна преднина. В средата на частта направихме серия, която ни изведе отново с двуцифрена разлика (23:10) и въпреки съвсем лекото отпускане, експресно взехме и тази част с 25:16.
България отново допусна третата част да бъде най-оспорвана. Сърбия тръгна с 3 безответни точки, но последва наш обрат за 5:3. Западните ни съседи успяваха да се държат близо до "лъвовете". Нашите момчета се откъснаха на 6 точки, но "плавите" направиха серия от 5 поредни, за да върнат интригата. До края още на няколко пъти успявахме да дръпнем, но и да дадем точки. Двубоят приключи 25:22 и с показан картон за нашия тим.
Финалът е в неделя, 9 юли, от 21:30 ч. срещу победителя от срещата между Турция и Румъния.
Снимка: БФ Волейбол







Кола блъсна митрополит Йосиф в Ню Йорк
Пожарът край Белица отново се активизира, пламъците се насочват към Свирци (ВИДЕО)
Пожарът край Дъбрава стигна до къщи, шест постройки са засегнати
Хулио Веласкес след победата на "Левски": Постигнахме нещо наистина брутално
Валентин Радев за взривовете в Белица: Не бързайте с изводите
Тагарев: Има сериозни разминавания около дрона край Кардам
Екипажът на суперяхтата на Марк Зукърбърг отказал да спаси бедстваща лодка
Мираж в Google Maps: Как две изоставени Ferrari-та се оказаха пълна измама
Нов вид кражби: 70 коли на Volkswagen останаха без емблеми
Gemballa превърна Porsche 911 в чудовище
Жена блъсна самолет с... Fiat Panda
България с осем боксьори на Европейското първенство в Лозница
Силно представяне на българските таекуондисти в Сърбия
Ивайло Гоцев разкри 4 възможни съперници за Мурат Гасиев
От екипа на Усик отговориха на критиките преди битката Джошуа – Фюри
Как децата говорят за стреса показва потенциален риск за психичното здраве
Планетарната диета влияе благоприятно върху мозъчното здраве и задържа младостта
Псилоцибинът води до ремисия при 40% от пациентите с резистентна депресия
Чаша 100% плодов сок или смути гони депресията
Коментари
Напиши коментар12:10 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар