Левски поведе във финалнта серия в Ефбет Супер Волей, след като записа успех над вечния съперник ЦСКА с 3-2. Момчетата на Николай Желязков губеха с 0-2, но успяха да намерят сили и правилните волейболни отговори за крайната победа (21-25, 23-25, 25-22, 25-18, 15-11).

Началото на първия гейм предвеща истинско зрелище в зала “Левски София”. И двата тима започнаха мотивирани в първия гейм, преследвайки се в резултата. ЦСКА обаче успя да натрупа преднина при 16-10 в своя полза и продължи да доминира (20-14). Въпреки опитите на Сините да се върнат в гейма, Червените отвориха мача в своя полза при 25-21.

Играта “на котка и мишка” продължи и във втория гейм, като този път нито един от отборите успя да “дръпне напред” (17-17, 18-18, 21-21). В крайна сметка обаче, ЦСКА показаха по-здрави нерви в решителните моменти и поведе с 2-0 след 25-23 в своя полза.

Левски стартира малко като по-концентрирания отбор в третия гейм, повеждайки с 6-2. Вдъхновени, Сините натрупаха още по-голяма точкова разлика в своя полза при 10-4. Гостите от ЦСКА опитаха да притиснат съперника до стената при 17-15, но домакините издържаха на напрежението и запазиха точковата разлика при 19-15 и завързаха за 2-1 гейма след 25-22.

И в първите минути на четвъртия гейм двата тима показаха завидна мотивация и желание за победа, като нито един не отстъпваше (3-3, 7-7). С по-голяма прецизност към детайла обаче, Левски успя да изравни в геймовете 2-2, вкарвайки мача в тайбрек след 25-18.

В изключително интригуващ тайбрек, водени от Симеон Николов (3 последователни аса при 8-8), Левски успя да вземе мача след 15-11.

Следващият сблъсък между двата отбора е на 23.04 (вторник) в столичната зала “Христо Ботев”. Играе се до три победи от пет мача.