Националният отбор на България по волейбол за мъже загуби от Естония с 2:3 (25:22, 19:25, 25:18, 28:30, 13:15) в приятелска среща като домакин в зала „Христо Ботев“ в София при неофициалния дебют на новия селекционер Джанлоренцо Бленджини.

Двубоят бе част от подготовката на тима за началото на турнира Лига на нациите през следващата седмица в Анталия, Турция.

Българите поведоха след 25:22 в първия гейм, но тимът на Естония успя да се наложи във втората част след 25:19 и изравни за 1:1 гейма.

Последва по-силна трета част за България и след 25:18 състезателите, водени от Джанлоренцо Бленджини отново взеха аванс в резултата.

Естонците не се предадоха и след оспорван четвърти гейм, завършил при 30:28 в тяхна полза, пак се стигна до равенство - 2:2.

В тайбрека българските волейболисти бяха близо до успеха, но след равенство 13:13 противникът спечели следващите две точки и грабна победата.

България и Естония ще изиграят още една контрола утре (15 май), но тя ще се проведе при закрити врата.

На 21 май националите ще започнат участието си в тазгодишния турнир Лига на нациите в Анталия, Турция. Първият им съперник ще бъде тимът на Франция, а мачът е от 17:00 часа. На 24 май от 14:00 часа България излиза срещу Канада, на 25 май от 20:00 часа срещу САЩ, а на 26 май от 20:00 часа ще играе срещу отбора на Нидерландия.

Снимка: Lap.bg