След шест години начело на волейболния Рана Верона българският треньор Радостин Стойчев се разделя с клуба, съобщава вестник "Гадзета дело Спорт".
Това става по-малко от месец, след като Стойчев изведе тима до финала за Купата на Италия, който загуби в пет гейма от Чивитанова с Александър Николов в редиците си.
Мотивите за раздялата между двете страни са различни според изданието, като сред тях са, че методите на 55-годишния българин са отблъснали някои желани играчи да дойдат в тима от Верона, а капката, която е преляла чашата, е грозния епизод от 5 януари при гостуването на Чивитанова в мач от Суперлигата, когато Стойчев влезе в открит конфликт в залата с привърженик на тима на домакините.
Фаворит за наследник на Стойчев във Верона е опитният Андреа Анастази, който от две години е в Пиаченца. Той е бил треньор на националния тим на Италия, който спечели бронзовите медали на Олимпийските игри в Сидни през 2000. Споменава се и името на Фабио Соли, който ще бъде селекционер на националния отбор на Словения, но това е много по-трудно, защото за да съвместява два поста, той трябва да плати глоба от 100 хиляди евро.








Каква е разликата между страх и тревожност и как да се преборим с тях?
Пълнолуние в Козирог носи стабилност и нови възможности за 3 зодии
Белгород под обстрел: Жертви и ранени след масирани удари
В "България сутрин" на 28 юни от 9:30 часа: Как ни помага AI и прави ли грешки?
Татарова: Разбрах от медиите, че съм освободена от поста
Проблем за Chevrolet Corvette ZR1 - след 295 км/ч съсипва боята си
Смяна на предавки без връщане на газта - как е възможно?
Бензиново завръщане: Най-интересните бъдещи коли с ДВГ - II част
Този мотоциклет вдига 100 км/ч за 0,4 секунди
Джон Джоунс загатна за завръщане: Движа се така, сякаш никога не съм си тръгвал
Иън Гари обясни защо подписа с Еди Хърн: Искам повече хора да знаят кой съм
Майлс Симсон: Победата в SENSHI Grand Prix би означавала всичко за мен
Боб Аръм атакува Дейна Уайт: Той е рак за бокса
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар