Кошмарът на българския ЦСКА от мачовете с Тулуза Андре-Пиер Жиняк отбеляза и двете попадения при победата на Олимпик Марсилия с 2:0 над Метц като гост в първа среща от 35-ия кръг на футболното първенство на Франция.

По този начин възпитаниците на Марсело Биелса сложиха край на серията си от четири поредни загуби в шампионата.

Домакините удържаха натиска на Марсилия до 38-а минута. Тогава Дмитри Пайе центрира от корнер, топката беше избита от вратаря Антони Мфа, но попадна в Жиняк, който откри резултата.

В 62-а минута Пайе подаде на Жиняк, който направи 2:0. Жиняк вече има 20 гола от началото на сезона и 101 във френското първенство.

В края на двубоя Андре Аю беше близо до отбелязването на трето попадение, но на два пъти не успя да преодолее Мфа.

След успеха Марсилия се изравни по точки с четвъртия Сент Етиен. Двата отбора имат по 60 точки, но Марсилия е с мач повече. На трето място е Монако с 62 точки и мач по-малко.

Метц е на 8 точки от спасителната зона три кръга преди края на сезона. Монако е домакин на Тулуза в неделя, а на 10-и май ще гостува на Олимпик Марсилия.