
Германската легенда Лотар Матеус заяви, че Сеп Блатер трябва да си понесе осемгодишното наказание, ако е виновен в корупция.
По-рано през деня Етичната комисия към ФИФА извади швейцареца и Мишел Платини от футбола заради незаконно прехвърляне на 2 милиона швейцарски франка към французина.
"Познавам Блатер и сме в добри отношения. За това съжалявам за случилото се. Но ако е виновен, трябва да наказан. Аз обаче не знам каква е истината".
"През последните 30 години Сеп промени футбола, няма спор в това. Той се разви из цялата планета, не бяха подминати и бедните страни, не бе забравен и женският футбол. Футболът не свършва с Блатер и Платини. Ще има нови избори, нови лидери", каза Матеус, след което категорично заяви, че няма намерения да се кандидатира за президент на ФИФА или УЕФА.
Четете тук всички новини за отстраняването на Мишел Платини и Сеп Блатер!
Коментари
Напиши коментар22:21 | 21 дек 2015 г.
14:22 | 21 дек 2015 г.
Напиши коментар