Шампионът Селтик завърши наравно 2:2 при гостуването си на Хартс в дербито на 20-ия кръг от Висшата лига на Шотландия.
"Зелено-белите" на два пъти бяха напред в резултата, но домакините се добраха до равенство, което ги остави в борбата за челните позиции.
В 42-ата минута Нир Битон изведе гостите напред в резултата с точен диагонален удар в десния долен ъгъл. В последните секунди на първата част Сам Никълсън отблизо изравни за 1:1.
След почивката Селтик беше по-активният отбор на терена и отново поведе в 70-ата минута чрез Том Рогич, който се разписа със силен удар извън наказателното поле.
В самия край на мача на "Тайнкасъл" Хартс отново изравни с гол на Осман Соу.
След това реми "зелено-белите" са на първо място в класирането с актив от 43 точки. Хартс е на третата позиция с 10 точки по-малко.
Намиращият се на второ място във Висшата лига състав на Абърдийн има 42 точки.








Успех и късмет за 4 зодии от 30 юни 2026 г.
Ръст на тежките усложнения при деца: УНГ клиниката в ИСУЛ е препълнена
46-годишната Винъс Уилямс отпадна в първия кръг на турнира в Бад Хомбург
Гръмовен трансфер в НБА: Янис Адетокунбо премина в Маями
Mercedes залага на самолетна технология
Спирачките с течност отиват в историята
Toyota отива на съд за плагиатство
Бензиностанция предложи награда за залавяне на крадец на гориво
Кикбокс сензацията Жулиен Риков е устремен към нова победа на SENSHI 32
Олимпийският шампион Магомед Рамазанов подписа с RАF
Джо Роугън: Гейджи срещу Топурия е най-великата битка в историята на ММА
Турки Алалших готви мегасблъсък между Наоя Инуое и Джеси Родригес
Как липсата на сън саботира усилията във фитнеса?
Пътуване със самолет при запушен нос – как да избегнем болка в ушите?
179 научни доклада представиха бъдещето на психичноздравните услуги на конференцията ENMESH в София
Над 30 населени места в Родопите вече разполагат с модерна ЕКГ апаратура за кардиологична диагностика
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар