Пари Сен Жермен започна годината с победа, която приближи тима към поредната титла във Франция. Парижани се наложиха с 2:0 у дома над Бастия в първия мач от шампионата след зимната пауза и вече имат 22 точки преднина пред втория Монако преди останалите мачове от кръга пред уикенда.

Капитанът Тиаго Силва откри резултата в 29-а минута с глава. Бразилецът стреля под ъгъл и въпреки че към топката посегнаха и Давид Луис и Тиаго Мота, технологията на голлинията присъди попадението на Силва.

10 минути по-късно ПСЖ поведе с 2:0 след зрелищно попадение на Максуел, който прати топката от воле в далечния ъгъл. Попадението на бразилеца напомни за фамозния гол на Марко ван Бастен на финала на Евро 88 във вратата на СССР.