Домакинът САЩ постигна първи успех в груповата фаза на 45-ото издание на Копа Америка по случай 100-годишнината на турнира.

Янките чукнаха Коста Рика лесно с 4:0 в Чикаго и са на второ място във временното класиране на група "А" с 3 точки.

Преди това САЩ загуби от Колумбия (0:2) в мача на откриването и победата над Коста Рика бе задължителна с оглед целите на тима да продължи в следващата фаза на турнира.

САЩ дръпна с гол на Клинт Демпси (9 минута -дузпа), който след това асистира на Джърмейн Джоунс (37 минута) за 2:0. Малко преди края на първата част Боби Ууд (42 минута)  направи резултата класически след нов пас на Демпси.

Греъм Зуси (87 минута) оформи крайното 4:0, след като промуши топката под плонжа на вратаря на Коста Рика Патрик Пембертън.