Мексико спечели група "С" на Копа Америка след реми 1:1 с Венецуела в последен мач от този етап на турнира.

Мачът бе пряк спор за първото място, като ацтеките завършват на тази позиция само заради по-добрата си голова разлика.

Венецуела откри резултата при първата си добра възможност чрез Хосе Васкес, който реализира с удар от въздуха в десетата минута.

След попадението Мексико се опита да потърси бързо изравняване, но до края на първата част с пропуски се отличиха Лозано, Корона и Гуардадо.

След паузата мексиканците продължиха да бъдат по-активният отбор и сътвориха още куп положения. Натискът им даде резултат в 80-ата минута, когато Хесус Корона изравни след солова акция.

Мексико завършва на върха в групата с актив от 7 точки, колкото имат и венецуелците, които обаче остават втори заради по-лоша голова разлика.

Така ацтеките ще играят с втория в група "D" на 1/4-финала, а Венецуела ще срещне победителя в тази група.