Франция спечели европейския шампионат по футбол за юноши до 19 години, проведен в Германия. На финала "петлите" победиха с категоричното 4:0 срещу Италия.

Жан-Кевин Огостин откри резултата в полза на френския тим още в шестата минута, а Людовик Блез удвои аванса за победителите само 13 минути след това.

В 82-ата минута Люка Тозар реализира трето попадение във вратата на младите италианци. Секунди преди последния съдийски сигнал Иса Диоп оформи крайното 4:0.

Това е третата европейска титла за Франция в тази възрастова група след 2005 и 2010 година. Разликата от четири гола е най-голяма на финал в шампионат на Стария континент до 19 години.

Италия допусна общо второто си поражение в мач за титлата на европейско първенство до 19 години.