Русия допусна нелеп обрат от Катар в мач с четири дузпи, отсъдени от румънския рефер Кристиан Балаж. Сборная загуби 1:2 на стадиона в Доха, след като поведе с ранен гол на Самедов, който бе точен от бялата точка.

Арабите първо профукаха дузпа чрез капитана си Маджид, но в 35-ата минута Коуки поправи грешката му и изравни от 11-те метра. След почивката Катар стигна до пълния обрат с попадение на резервата Будиаф.

Към края на двубоя Кокорин можеше да спаси Сборная от резила, но изпусна четвъртата дузпа.

На стадиона в Доха един срещу друг се изправиха домакините на следващите две световни първенства - Русия през 2018 и Катар през 2022 г. Фаворитът Сборная започна ударно двубоя с гол още в 4-ата минута.

При първата опасност пред вратата на Катар Муса спъна Комбаров в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Самедов бе точен от бялата точка и даде ранна преднина на Сборная.

След бързото попадение обаче руснаците отстъпиха инициативата. Катар владееше повече топката, но очевидно не успяваше да създаде сериозни голови положения.

От нищото в 29-ата минута домакините получиха златен шанс да изравнят също от дузпа, след като Корея бе съборен в наказателното поле при центриране от корнер. Капитанът Ибрахим Маджид обаче стреля нескопосано покрай лявата греда.

В 33-ата минута грешникът Муса се озова сам срещу вратаря Акинфеев, но се засуети и бе париран. Секунди по-късно при следващото нападение Акинфеев събори Алаа в наказателното поле и реферът отсъди нова дузпа. Този път зад топката застана Коуки, който не сбърка с мощен удар в центъра на вратата.

След почивката мачът продължи да е равностоен, но без особени достойнства в играта и на двата отбора. В 53-ата минута, секунди след като се появи в игра, резервата Газински можеше да вкара втори гол, но вратарят Ал Шееб спаси удара му.

Малко след това катарският вратар изби топката на голлинията точно пред връхлитащия Кокорин и отново предоврати гол. Последва неточен шут на Комбаров извън наказателното поле.

В 67-ата минута Акинфеев също трябваше да се намесва след удар с глава на Али. В 72-ата обаче катарците ликуваха с пълен обрат. След центриране от корнер резервата Будиаф се извиси над руската защита и с глава простреля втория вратар на Русия Крицюк.

Русия натисна до края на двубоя и в 86-ата минута гостите стигнаха отново до дузпа за нарушение срещу Кокорин. Потърпевшият се нагърби с изпълнението и стреля в десния ъгъл, но Ал Шееб плонжира в същата посока и изби.

Катар - Русия 2:1

0:1 Самедов 4-дузпа
1:1 Коуки 35-дузпа
2:1 Будиаф 72

Катар: Ал Шееб, Маджид (55 - Али), Муса, Касола (46 - Будиаф), Коуки (68 - Еса), Корея, Асадала (61 - Халид), Сеара, Хасан Афиф (68 - Исмаил), Алааелдин (46 - Табата), Акрам Афиф
Русия: Акинфеев (58 - Крицюк), Кудряшев, Васин, Кутепов, Самедов (85 - Могилевец), Глушаков, Зобнин, Ерохин (53 - Газински), Комбаров (58 - Панченко), Кокорин, Полоз (46 - Шишкин)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/xiaowAxdYfM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>