Италианският специалист Клаудио Раниери договори своето завръщане във футбола.
След уволнението си от английския Лестър, където изведе тима от битка за спасение до шампионската титла, тактикът подписа договор с френския Нант. Въпреки сделката, постигната между двете страни, италианецът все пак може да се размине с френския футбол, а причината за това е повече от скандална.
Изумително правило във френския футбол гласи, че за да може един клуб да подпише с даден треньор, то той не може да има навършени 65 години. За Раниери това се оказва неразрешим проблем, защото той е на спомената възраст. Италианецът празнува своя полуюбилей през изминалия октомври.
Президентът на Нант коментира ситуацията, като заяви че от футболната лига са дали съгласието си за назначението, а единствено се чака решение от футболния съюз. „Те са бавят да дадат съгласието си, но ние не знаем защо. Ние се интересуваме от опитът на Раниери като футболист и треньор. Той не случайно е водил някои от най-големите отбори в Европа“ завърши босът на французите.
В миналото италианският треньор вече е имал досег до френския футбол. Той води настоящия шампион на страната Монако в периода 2012-2014 г. Най-вероятно Раниери все пак ще се завърне във Франция с отбора на Нант, като от френският футболен съюз вече са правили подобен компромис по същия казус. Това стана през 2007 година когато от Ланс назначиха 68-годишният тогава Гай Роукс.








Жълт код за опасно горещо време в 14 области на България
"Децата за мир на планетата": Посланието на тазгодишната Асамблея на мира
ЧСИ предлагат: Да се въведе доброволно извънсъдебно събиране на вземания
Димитър Манолов: Единственото, на което държавните служители имат право, е безплатно погребение
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Нощни акции срещу шума в София, ще проверяват обекти след 23:00 часа
3 храни, които да не ядете след изтичането на срока на годност
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Физиев с брутален нокаут в Баку
Шара Булет оцеля след нокдаун и пречупи Мишел Перейра в Баку
Матеус Камило с гръмка победа над Садихов пред родната му публика
Станислава Атанасова със сребро на европейското по сумо
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар