Австралия удържа нулево равенство като гост на Хондурас в първи мач от баражите между конференции за класиране на световното първенство в Русия през 2018-а година. Нова Зеландия и Перу също завършиха при резултат 0:0, като двата реванша са насрочени за 15-и и 16-и ноември.

По традиция гостуващите тимове в срещите между американци и представители на зоните Океания и Азия не са считани за фаворити заради огромното разстояние, което трябва да пропътуват, но в този случай австралийците могат да съжаляват, че не вкараха гола. Те получиха най-добрия си шанс в 34-та минута, когато нападателят Томи Юрич излезе сам срещу вратаря Донис Ескобер, но стреля покрай вратата на хондурасците. Той пропусна и през втората част, когато Ескобер спаси акробатично негов удар с глава от близко разстояние.

Публиката в Хондурас трябваше да чака до 82-та минута, за да види положение за своя тим. Резервата Карлос Костли получи възможност да се разпише, но Мати Райън спаси удара му и запази нулевото равенство.