Сон Хюн-Мин няма да отбива редовна военна служба в рамките на две години в корейската армия, след като националния отбор на страната до 23 години победи Япония с 2:1 след продължения и спечели Купата на Азия.
Нападателят на английския елитен клуб Тотнъм си свърши работата, за която беше повикан в младежкия отбор на Република Корея, а головете за победата вкараха Сьон-У Ли и Хван-И Чън, като първото попадение дойде в 93-ата, а второто в 101-ата минута. Аясе Уеда намали пасива на самураите пет минути преди края на второто продължение.
Сон трябваше да се върне в страната си и да отбива редовна военна служба, ако тимът не беше спечелил трофея. Но това вече не го грози, след като победата е на лице. Министерството на отбраната на Република Корея освобождава от задължителна военна служба всеки спортист, който донесе златен медал от Олимпийски игри или от Азиатски игри.
Веднага след груповата фаза пътят на Република Корея не беше никак лек, като най-напред беше отстранен коравия отбор на Иран с 2:0, а след това се нуждаеше пак от продължения, за да се справи с Узбекистан на четвъртфинал. Доста по-лесно им беше на полуфинала срещу наивния тим на Виетнам, който беше победен с 3:1.
Японците също бяха пестеливи, като най-напред отстраниха с минималното 1:0 домакините от Малайзия, след това дойде ред на Саудитска Аралия и на полуфинала пак с 1:0 беше победен ОАЕ.
Днес в редовното време и двата отбора не стигнаха до кой знае какви ситуации, но в продълженията тимът на Корея показа зрялост. Мачът завърши с нервни изблици и разправии, но в крайна сметка Република Корея спечели.







"Лудогорец" спаси точката срещу "Левски" и съхрани шансовете за второто място
Делото "Матю Пери": Дилър на кетамин отива в затвора за две години
Мъж в тежко състояние бе транспортиран по въздух от Петрич до София
Геополитическа нестабилност: Украйна, Иран, САЩ и пренареждането на международния ред
Защо американските ВВС пенсионират комуникационния си самолет E-11A?
Шампионите от Левски изпуснаха Лудогорец в Разград
Учени унищожиха COVID и грипни вируси чрез звукови вълни
Военен загина след удар в дърво край Карлово
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Георги Мърков-младши е европейски шампион!
Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментар23:34 | 1 сеп 2018 г.
20:24 | 1 сеп 2018 г.
18:11 | 1 сеп 2018 г.
Напиши коментар