Капитанът и звезда на Полша Роберт Левандовдски влезе в топ 7 на голмайсторите за всички времена за национални отбори. Нападателят на Барселона вкара два пъти за Дружина Полска при успеха с 2:0 над Фарьорските острови в мач от група Е на квалификациите за Евро 2024.

Така Левандовски вече има 81 гола за Полша. Той се изравни с Али Мабхут от Обединените Арабски Емирства на седмата позиция за всички времена. Мабхут има 81 гола в 109 мача за ОАЕ. Левандовски вкара своите 81 гола за 143 мача. Той откри в 73-ата минута от дузпа, а след това вкара и втори гол в 85-ата минута, за трудната победа.

Полша има 6 точки от четири мача до тук, на една зад Албания и на 2 зад лидера Чехия. С пет точки пък е Молдова и групата е изключително завързана.

Следващият в списъка пред Левандовски е легендата на Унгария Ференц Пушкаш, който има 84 гола (в 85 мача). Другите пред поляка са Мохтар Дахари (Малайзия) с 89, Сунил Четри (Индия) 92, Лионел Меси (Аржентина) със 103, Али Даеи (Иран) 108 и Кристиано Роналдо (Португалия) със 123.

Близо до това да влязат в клуб 80 в момента са Неймар, който има 77 гола за Бразилия и Ромелу Лукаку, който има 75 за Белгия.