Ботев Пловдив вече ще играе официалните си срещи от "А" група и Купата на България в Коматево. Това ще е така, докато изцяло се построи стадион "Христо Ботев".
От управата на Ботев съобщиха за намерението си да бутнат изцяло сегашните трибуни на Колежа и планираното преместване в Коматево.
Ето и официалната декларация на клуба:
Ръководството на ПФК БОТЕВ Пловдив ще форсира реконструкцията на стадион "Христо Ботев". Първоначалните планове за поетапно изграждане на съоръжението бяха окончателно прекроени и строежът на новия "жълто-черен" дом ще бъде осъществен с паралелното издигане на неговите четири трибуни. Желанието на клуба е "Колежа" да бъде напълно завършен до пролетта на 2015 г. и да бъде готов да посрещне двубоите от Европейското първенство за юноши до 17 г.
След обсъждането на различни варианти бе взето решение до завършването, през цялата 2014-та и пролетта на 2015 г., представителният отбор на Ботев да играе своите официални домакински срещи на централния терен на "Футболен комплекс Ботев - 1912" в Коматево. За целта, зрителските места на базата ще бъдат увеличени, както и ще бъдат направени необходимите корекции, за да може комплексът да получи лиценз за мачовете от "А" група.
Клубът вече обсъди своите планове с Лицензионната комисия на БФС и полицията, и има тяхната подкрепа. След като бъдат уточнени всички детайли по промените, които ще настъпят на базата, ПФК БОТЕВ ще ги оповестви пред футболната общественост.
Последният домакински мач на Ботев преди мащабната реконструкция на стадион "Христо Ботев" ще бъде на 12 декември срещу отбора на Берое.







С 5 млрд. евро повече за здраве и пенсии: Какво предвижда бюджетът за 2026 г.
Бюджет 2026: Майчинството през втората година ще е 460 евро
Националният съвет за тристранно сътрудничество подкрепи проектобюджета за 2026 г.
Най-голямата ледена пързалка в София отвори врати (СНИМКИ)
МС одобри проекта на Закон за държавния бюджет за 2026 година
Пеевски посети Кърджали, писа "Отличен" на кмета Ерол Мюмюн
Делото срещу бившия кмет на Варна Иван Портних е прекратено и изпратено на ВКС
„Да, България“: Новият бюджет продължава да води към катастрофа
Опасно ли е поставянето на калъфи върху седалки с подгрев
Volkswagen вкарва три модела в сервизите заради проблеми с безопасността
Hyundai възражда един от най-забавните си модели
Къде е най-вероятно да ви излъже таксиметров шофьор
Дейна Уайт обясни защо Арман Царукян бе изваден от битката за временната титла
Стотици участници се явиха на „Граплинг индъстриз БЪЛГАРИЯ“
Ивелина Шенкова след наградата „Златен пояс“: „Сътезавах се при мъжете, победих всички и взех златен медал!“
Нов исторически успех за ТК Фаворит
Инсулинова резистентност и метаболитен синдром – как са свързани?
УМБАЛ „Лозенец“ с безплатни кардиологични прегледи за жени от 15 до 19 декември
Зъбен абсцес – нелекуването му води до опасни последствия!
114 мъже бяха прегледани безплатно за рак на простатата и тумор на тестисите през октомври и ноември в ИСУЛ
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар