Ботев Пловдив победи Хасково с 2:0 в среща от 18-ия кръг на родната "А" група. Така новият треньор на "канарчетата" Петър Пенчев записа успешен повторен дебют начело на тима.

След днешния успех Ботев сложи край на серията си от три поредни поражения във всички турнири.

Пловдивчани имаха предимство в играта от самото на начало на днешната среща, но направиха доста пропуски пред вратата на Николай Банков.

Николай Цветков, Мариян Огнянов, Цветелин Чунчуков и Лъчезар Балтанов не успяха да реализират от удобни позиции.

Чунчуков все пак откри резултата в началото на второто полувреме. Той беше точен с удар от границата на наказателното поле.

Малко след това Хасково остана с човек по-малко на терена, тъй като Педро Еуженио получи втори жълт картон и напусна принудително.

Малко след като измина един час игра Чунчуков прати топката с глава право в напречната греда.

Двайсетина минути преди края на редовното време падна вторият гол за Ботев. Лъчезар Балтанов беше точен след добро подаване на Йордан Христов.

В същото време вратарят на домакините Адам Стаховяк отрази удари на Атанас Чепилов и Дончо Атанасов.

В 85-ата минута Мариян Огнянов стреля от 20 метра, но изпрати топката в аут. Секунди преди последния съдийски сигнал за край на срещата Иван Цветков излезе на удобна позиция, но се забави да стреля и Мариус Найденов му изби топката.

След победата Ботев събра 27 точки и се изкачи на шесто място в таблицата на "А" група. Хасково е последен.

Ботев - Хасково 2:0

1:0 Цветелин Чунчуков - 56'

2:0 Лъчезар Балтанов - 70'

Ботев: Стаховяк, Росен Колев, Марин, Терзиев, Йордан Христов, Лъчезар Балтанов (Казаков - 78'), Иршак, Огнянов, Момчил Цветанов (Гамаков - 69'), Чунчуков (Дрянов - 81'), Иван Цветков

Хасково: Банков, Еуженио, Ничев, Ковачев, Скерлев, Тевия (Райнов - 71'), Шалаев, Узунов (Дончо Атанасов - 61'), Чанев, Чепилов, Алексиев (Найденов - 80')