Хасково победи Локомотив Пловдив с 2:0 в първи мач от 24-ия кръг на „А” група.

По този начин опашкарят записа едва трети успех от началото на сезона, но продължава да се представя отлично след разделянето на първенството на две.

В миналия кръг Хасково измъкна 1:1 от Левски и за първи път в историята не си тръгна с празни ръце от стадион „Георги Аспарухов”.

”Смърфовете”, които са раздирани от жестока финансова криза пък записаха втора поредна загуба във втората шестица на шампионата. Преди две седмици те бяха разбити с 0:3 от Славия в София.

В класирането Хасково остава на последното 12-то място, но вече с 11 точки, на 9 т. от зоната на спасението. Там се намира именно Локомотив Пловдив с 20 т., а между тях и с мач по-малко е Марек (14 т.)

Хасково поведе още във 2-ата минута, когато Тейнур Марем засече центриране на Владислав Узунов и беше точен с глава,

Крайния резултат оформи Димитър Алексиев в 37-ата минута. Тогава Станислав Мамалов проби по лявото крило, пусна към младия Деян Лозев, който намери Алексиев и той се разписа с лекота.

В 82-ата минута Мартин Камбуров можеше да върне гостите в мача, но нацели дясната греда след шут от фаул.

Срещата беше и официален дебют за новия треньор на Хасково Стамен  Белчев.