Локомотив (Пловдив) запази мястото си в "А" група, след като победи с 4:0 Хасково в среща от 29-ия кръг. С това поражение гостите окончателно изпаднаха от елита.

Още в 6-ата минута Мартин Камбуров изпълни пряк свободен удар, но прати топката в стената. Пет минути по-късно Спас Делев центрира остро, но Николай Банков изби топката.

Домакините продължиха да натискат и в 18-ата минута Спас Делев центрира на Бирсент Карагарен, който намери Мартин Камбуров в наказателното поле на гостите.

Голмайсторът на домакините плонжира и с глава откри резултата за 1:0. Четири минути по-късно Георги Коруджиев стреля от 20 метра, но топката излезе в аут.

Хасковлии изпуснаха златния си шанс в 30-ата минута. Тогава Григор Долапчиев се измъкна отдясно, намери на чиста позиция Димитър Алексиев, който от няколко метра прати топката в напречната греда.

При ответната атака на "черно-белите" Мартин Камбуров излезе сам срещу Николай Банков, излъга го, но избяга отстрани. Последва пас към Дани Кики, който с точен удар покачи на 2:0.

Спас Делев отбеляза за 3:0 за Локомотив (Пловдив) в 33-ата минута с първия си гол за тима в шампионатен мач, след като получи подаване от Дани Кики.

В 40-ата минута гостите можеха да върнат едно попадение, след като Теодор Скорчев не можа да хване топката при пряк свободен удар. Димитър Алексиев я овладя, стреля слабо и вратарят на "черно-белите" парира удара.

Минута преди почивката Мартин Камбуров изпусна от чиста позиция да отбележи четвъртия гол за своя тим, като вратарят на Хасково Николай Банков парира удара му.

В 58-ата минута Мартен Камбуров проби отдясно, стреля, но Николай Банков изби топката. Минута по-късно Мартин Камбуров проби отдясно, стреля, но топката се отби в крака на защитник.

В 66-ата минута Деян Лозев от Хасково излезе на удобна позиция, падна на земята след сблъсък със Здравко Илиев, но съдията даде сигнал играта да продължи.

В 86-ата минута Йоан Ласиман стреля с глава, но Николай Банков изби топката. В последната 90-ата минута Йоан Ласиман фиксира крайното 4:0.

Локомотив (Пловдив) - Хасково 4:0

1:0 Мартин Камбуров (18)
2:0 Дани Кики (31)
3:0 Спас Делев (33)
4:0 Йоан Ласиман (90)

Локомотив (Пловдив): Теодор Скорчев, Здравко Илиев, Мартин Сечков, Христо Стамов, Георги Вълчев, Янко Сандански, Мехди Бурабия (75- Ванчо Траянов), Дани Кики, Мартин Камбуров, Спас Делев (70- Eмерик де Врийзе), Бирсент Карагарен (72- Йоан Ласиман)

Хасково: Николай Банков, Орхан Акташ, Иван Скерлев, Тихомир Трифонов (52- Петьо Николов), Бейсим Бейсим, Димитър Алексиев, Мартин Райнов, Владислав Узунов, Георги Коруджиев (61- Атанас Кръстев), Григор Долапчиев (76- Вълчан Чанев), Деян Лозев