Минимум 1 млн. лева ще прибере най-успелият български футболист Христо Стоичков от юбилейния си мач на стадион "Васил Левски", съобщава "България днес".
Футболното събитие на годината е на 20 май и в него ще участват някои от най-големите легенди в играта като Диего Марадона, Роберто Баджо, Ромарио, Джика Хаджи, Роналдиньо и много други.
Билетите за шоуто почти свършиха и на националния стадион се очакват над 40 000 зрители. Само приходите от пропуски ще бъдат най-малко 1 850 000 лева, показва простата сметка. Билетите струват от 18,88 до 88,88 лева, без да се смятат ВИП секторите. Това прави средна цена от 46,38 лева.
Освен приходите от билети Камата ще си осигури сериозна сума и от телевизионни права. Шоуто ще бъде предавано пряко по Би Ти Ви, което гарантира още стотици хиляди левове за най-известния българин. Отделно куп световни медии ще излъчат репортажи от мача, което осигурява допълнителни бонуси. Разбира се, освен приходи по юбилея има и доста разходи.
Организаторите трябва да осигурят транспорта от различните краища на света и престоя на всички легенди, които ще уважат 50-годишнината на Камата. Това означава, че стотици хиляди ще отидат за пребиваването на над 20-те чужди звезди в шоуто.
Легендите няма да получават отделни хонорари за мача, тъй като идват да поздравят и да играят в чест на верен футболен приятел. Разходи има и по наема на стадиона, който е около 50 000 лева. Въпреки това сметките показват, че Камата ще си тръгне от стадион "Васил Левски" минимум с 1 милион по-богат, а останалите приходи ще отидат за организаторите.
Те гарантират, че изненадите за шоуто тепърва предстоят. Големият въпрос е дали Стоичков ще бъде уважен от най-добрия футболист в света Лионел Меси. Това може да стане само при положение че "Барселона" не успее да се класира за финала на Шампионската лига на 28 май в Милано. Под огромна въпросителна е и присъствието на големия Йохан Кройф, който за съжаление наскоро бе диагностициран с рак на белите дробове.








Пламен Донев: Данъчните оценки трябва да се доближат до пазарните цени
Никола Цолов 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка
Фаталната катастрофа край Мездра: Шофьорът обичал високите скорости, момичето намерено върху дърво
Япония под вода: Бури носят проливни дъждове и наводнения в няколко района
БАБХ спря близо 5 тона храни при проверки в страната
Велев: Държавата дава заплати независимо от качеството и количеството на труда
Бившата полицайка Симона Радева вече е в Сливенския затвор
Украйна заяви, че е поразила главната петролна помпена станция на Москва
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рико Верховен поиска реванш с Усик: Време е за последния танц
Еди Хърн: Започва нова ера в тежка категория
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар17:48 | 22 яну 2016 г.
16:21 | 22 яну 2016 г.
14:42 | 22 яну 2016 г.
14:40 | 22 яну 2016 г.
14:23 | 22 яну 2016 г.
Напиши коментар