Берое срази сръбския колос Партизан с 2:0 на стадион "Берое" в Стара Загора, в мач по-случай 100-годишнината на тима.

Попаденията за домакините бяха дело на Елиаш в 42-ата минута и Исмаил Иса в 73-ата.

Над 10 хиляди деряха гърла за заралии в изключително престижния сблъсък, а отборът на домакините бе воден от две големи местни легенди - Евгени Янчевски и Петко Петков.

Първият изведе Берое до титлата през 1986 година, а вторият е най-резултатният футболист в историята на старозагорския отбор.

За гостите играха българските национали Иван Бандаловски и Валери Божинов, които започнаха дейно за своя тим, но не успяха да направят нищо ефективно пред вратата на домакините.

Двамата българи започнаха като титуляри. Божинов бе заменен в 65-ата минута, а Бандаловски остана до самия край.

Срещата започна много уверено за домакините и в 6-ата минута Сърмов бе изведен с хубав пас в наказатеното поле, но отбраната на "гробарите" изчисти.

В 24-ата минута Андонов отправи силен удар от фаул, който обаче мина покрай лявата греда, а в минутите преди това нямаше интересни ситуации пред двете врати.

Няколко минути след това и Сърмов опита късмета си с удар, но и той бе неточен.

В 42-ата минута заралии поведоха в резултата. След центриране в наказателното поле последва неразбирателство в отбраната на сърбите и Елиаш от близка дистанция успя да вкара топката в мрежата.

Второто полувреме започна не особено интересно, а четвърт час след подновяването на играта Божинов стреля от фаул, но Пиргов успя да улови.

В 62-ата минута Делев се озова на чудесна позиция, но бе в засада, а минута след това Партизан сътвори страхотна атака, но Пиргов улови силния удар от близка дистанция.

В 73-ата минута все пак Берое стигна и до втори гол, който бе дело на Иса. Той излезе на добра позиция и се разписа, а до края нямаше повече попадения.

БЕРОЕ - ПАРТИЗАН 2:0