Берое чукна с 2:1 Славия насред стадион "Васил Левски" в София и записа първа шампионатна победа за новото първенство. Загубата пък е втора за "белите", които преди седмица паднаха и от ЦСКА.

Домакините поведоха още в началото с гол на Сердер Сердеров (2), но старозагорци стигнаха до пълен обрат след попадения на Александър Василев (15) и Георги Божилов (52).

Срещата като цяло не предложи някакви запомнящи се футболни отигравания. Гостите от Берое изиграха по-правилно срещата, възползва се перфектно от положенията си, направи пълен обрат и в крайна сметка заслужено си взе победата.

От своя страна Славия за пореден кръг разочарова и остава в дъното на класирането без спечелена точка.

Двубоят започна лошо за „Берое“. Още във втората минута след грешка в защитата Сердер Сердеров излезе сам срещу Макенджиев и успя да го преодолее, вкарвайки топката в мрежата за 1:0.

В 4-ата минута Георги Божилов изведе отлично Кохей Като зад гърба на отбраната, но Марио Кирев излезе с решаваща намеса и предотврати гол в своята врата.

Минута след това след центриране от корнер на домакините Иво Иванов се намеси решително в пеналта предотвратявайки удар на Борислав Балджийски от добра позиция.

В 14-ата минута Кохей Като се пребори за една топка в пеналта и намери Неманя Милисавлевич, който центрира добре, но защитник в бяло изби в корнер пред погледа на Георги Божилов.

След изпълнението на корнера Том опита да шутира, но ударът му бе блокиран. Топката попадна в Александър Василев на 4-5 метра пред наказателното поле и той отправи страхотен удар по диагонала, изравнявайки за 1:1.

След половин час игра „Берое“ организира страхотна контраатака, при която Александър Василев бе съборен пред наказателното поле. Неманя Милисавлевич стреля два пъти, но и двата пъти в стената.

В 52-ата минута Том центрира топката от корнер, Веселин Пенев прескочи и Георги Божилов реализира от непосредствена близост – 1:2.

Вратарят на „белите“ можеше да сгреши фатално в 60-ата минута, но Георги Божилов не успя да намери Кохей Като на чиста позиция.

В 88-ата минута Абуд Омар получи втори жълт картон за груб фаул в собствената половина и остави домакините с човек по-малко до края на мача.

Александър Колев се размина с няколко сантиметра в 89-ата минута и не успя да засече центрирана от Педрито в наказателното поле топка.

Малко след това Божидар Васев бе намерен на изгодна позиция и стреля силно, но топката срещна напречната греда.

Славия – Берое 1:2

1:0 Сердер Сердеров 2′
1:1 Александър Василев 15′
1:2 Георги Божилов 52′

„Славия“: 12. Марио Кирев (к), 6. Александър Бранеков, 7. Борислав Балджийски (59′ – 18. Евгений Тюкалов), 8. Божидар Васев, 9. Сердер Сердеров, 11. Георги Пашов, 14. Ивайло Димитров (66′ – 19. Калоян Кръстев), 15. Петко Христов, 27. Емил Мартинов, 35. Георги Йомов, 66. Абуд Омар

„Берое“: 22. Благой Макенджиев – 21. Венцислав Василев, 71. Илия Миланов, 6. Иво Иванов (к), 28. Веселин Пенев – 33. Том (76′ – 7. Александър Колев), 8. Васил Панайотов – 11. Неманя Милисавлевич (83′ – 17. Педрито), 4. Кохей Като (90’+2′ – 10. Станислав Дрянов), 19. Александър Василев – 14. Георги Божилов