Локомотив Пловдив постигна домакинска победа с 2:0 над последния в класирането Монтана, в среща от 16-ия кръг на Първа лига.

Домакините бяха по-добрият отбор на терена и логично стигнаха и до трите точки, които им дойдоха много добре.

Така продължава възходът на "черно-белите" под ръководството на Едуард Ераносян.

След този мач "смърфовете" се намърдаха в топ 4, след като изместиха ЦСКА от въпросната позиция. Тимът има в актива си 26 пункта.

Гостуващият тим от своя страна продължава да е последен със скромните 8 точки в актива си.

Веселин Марчев даде аванс на домакините в резултата след попадение в 28-ата минута и така откри головата си сметка в мача, а в самия край на полувремето Камбуров направи голям пропуск, след като не успя да се разпише сам срещу вратаря.

Като цяло опасностите не бяха толкова много преди почивката, а мачът като, че ли бе по-жив след нея.

В 64-ата минута Сергей Георгиев имаше прекрасен шанс да изравни, след като излезе сам срещу вратаря, но предпочете да подаде към Атанас Илиев пред това да стреля. Ударът на последния бе избит от голлинията.

Всичко в този мач свърши в 83-ата минута след гол на Камбуров, който бе точен сам срещу вратаря.

Локомотив Пловдив - Монтана 2:0