Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) ще проведе зимната си подготовка в турския курорт Алания. Футболистите и треньорите на тима ще бъдат в градчето в продължение на повече от 3 седмици.

Локомотив ще замине на 16 януари и ще се върне на 9 февруари, като в този период ще изиграе 6 контроли.

На 26.01.2017 Локомотив се изправя срещу ФК Заглембе (Полша), на 28.01.2017 Локомотив играе срещу ФК Словачко (Чехия). Следващите мачове са на 31.01.2017 Локомотив - Слован Братислава (Словакия), на

03.02.2017 Локомотив срещу ФК Атирау (Казахстан) и на 06.02.2017 Локомотив ще премери сили с ФК Александрия (Украйна).

На 08.02.2017 Локомотив ще изиграе последната си контрола в Турция. Съперникът на ,,смърфовете'' ще се доуточни в последствие.

В периода от 16.01.2017 до 29.01.2017 "черно-белите" ще отседнат в 5-звездния хотел Сентидо Голд Айланд.

В периода от 29.01.2017 до 09.02.2017 година Локомотив ще бъде отново в Алания, но в друг 5-звезден хотел - Голд Сити Комплекс.

И двата хотела разполагат с необходимите удобства за играчите и треньорите на Локомотив за провеждането на подготовката на тима.