Локомотив Горна Оряховица и бураският Нефтохимик завършиха наравно 1:1 в мач от Група “Б” на втората осмица на Първа лига. Двата отбора не предложиха нищо особено в този двубой и си поделиха по една точка.

В първия мач от втората фаза на шампионата Нефтохимик загуби с 1:2 при визитата си на Пирин, докато Локомотив шокиа Берое в Стара Загора, след победа с 3:2.

Това бе мач от втората осмица на плейофите в първенството на Първа лига.

Двубоят между двата отбора започна равностойно. Първият удар за гостите отправи Венци Христов в 7-ата минута. Нападателят отправи удар от около 22 метра, но топката мина встрани от десния стълб.

Щастието се усмихна първо за отбора на Христо Янев. Това стана в 21-ата минута. Владислав Романов подаде на Венцислав Христов, който прати топкта в межата за 0:1.

В 33-ата минута Жан Амброуз стреля след центриране от корнер, встрани от левия стълб.

Три минути по-късно, футболистите от Локомотив изравниха резултата. Най-напред Бен Отман центрира топката. След това Янко Георгиев се сблъска със свой съотборник. Аристоте Фунду с глава на опразнената врата вкара за 1:1.

В 41-ата минута енцислав Христов шутира от границата на наказателното поле, но Николай Банков се намеси отлично и спаси.

По този начин този резултат се запази. Втората част започна с удар на Кифуети, но топката премина покрай вратата.

Второто полувреме бе доста скучно. Следващият удар за Локомотив дойде в 80-ата минута. Галин Иванов подаде на Вълчанов, който стреля от границата на наказателното поле, но много неточно.

"Железничарите" имаха сериозна възможност три минути преди края на редовните 90 минути. Тогава Бен Отман направе центриране в наказателно поле, Кифуети стреля с глава, но топката мина над гредата.

Локо ГО  и Нефтохимик  останаха далеч от водачите в плейофна група „Б” Пирин (37 точки) и Берое (35 точки), които играят утре в Стара Загора.

Регламентът гласи, първите два тима от двете плейофни групи попадат в потока за Лига Европа, спасявайки се, докато останалите на последните две ще играят баражи за оцеляване.

ЛОКОМОТИВ (ГО) - НЕФТОХИМИК 1:1

0:1 Христов (21)
1:1 Фунду (36)

Локо (ГО): 91.Николай Банков, 8.Милен Желев, 5.Мартин Кавдански, 15.Жан Амброуз, 24.Юлис Обаме-Ндонг, 27.Игор Джоман, 22.Маинду Карл Мадианга (56-37.Венцислав Керчев), 28.Мохамед Бен Отман, 38.Аристоте Фунду, 23.Владислав Узунов (74-9.Софиан Муса), 14.Рахави Кифуети

Резерви: 1.Стефано Кунчев, 37.Венцислав Керчев, 33.Стефан Цонков , 4.Николай Христов, 11.Красен Трифонов, 9.Софиан Муса, 7.Любомир Генчев

Треньор: Александър Димитров

НЕФТОХИМИК: 1.Янко Георгиев, 26.Хомей Виктор, 25.Ангел Грънчов, 3.Георги Хашев, 19.Михаел Орачев, 13.Йордан Йорданов, 20.Яни Пехливанов, 21.Мариян Огнянов(72-10.Галин Иванов), 7.Иван Вълчанов, 11.Владислав Романов (90-71.Илия Миланов), 91.Венцислав Христов(83-24.Костадин Хазуров)

Резерви: 33.Ивайло Василев, 17.Ранди Онуоха, 32.Любомир Божинов, 10.Галин Иванов, 15.Живко Петков, 71.Илия Миланов, 24.Костадин Хазуров

Треньор: Христо Янев