Предстои ни доста труден мач срещу отбора на Ботев Пловдив, който за мен е един от най-добрите в България след първите три - Лудогорец, ЦСКА и Левски, дори в някои определени моменти може да се съревновава с тях. Това каза старши треньорът на Пирин Милен Рудаканов на редовна пресконференция преди предстоящия шампионатен двубой на "орлетата" в Благоевград. Това е второ поредно домакинство за благоевградчани. Мачът с пловдивския тим е на 27 октомври от 19.45 часа на стадион "Христо Ботев". Цената на билета за всички зрители, включително и за феновете на Ботев, остава непроменена - 6 лв., съобщиха от благоевградския клуб.
Според Радуканов Ботев разполага с добри индивидуалности, той припомни и успехите на отбора през последната година. "Надявам се да им се противопоставим с възможностите, които имаме, но определено те са фаворити в тази среща, коментира той. Ние ще излезем, както всеки мач, което правим и навън, и у дома, да се надиграваме, да покажем най-доброто от себе си и да търсим положителен резултат."
Милен Радуканов допълни че активът от 13 точки в изиграните досега 13 шампионатни мача не е достатъчен и трябва в предстоящите срещи да се търси победата, за да изпълни отборът целта си. Наставникът на Пирин счита, че отборът му е играл на добро ниво в последните два мача, от което е доволен, надиграл е съперниците си, но въпреки това не успя да спечели. Това се отразява може би върху самочувствието на играчите, което идва с победите, и те остават неудовлетворени, каза Радуканов. Според него тежкият двубой на Ботев за купата на България, игран през седмицата, няма да се отрази негативно върху състоянието и играта на отбора.
В състава на Пирин ще отсъства наказаният централен защитник Стилиян Николов. Всички останали футболисти тренират, включително и възстановеният след контузия Анти Рениа, и са на линия за мача в петък. Групата ще бъде определена утре, когато отборът ще има късна тренировка. На въпрос, свързан с отстраняването от отбора на Даниел Младенов, Милен Радуканов отговори, че за него тази тема е приключена и няма повече да я коментира. "Във футбола няма незаменими, важно е да има колектив и отбор", лаконичен бе той.







Абровски: Няма сключен договор за защита от градушки със самолетен способ
Откриха над килограм фентанил в имот на 52-годишна жена
Мирчев за Борисов и Пеевски: Трябваше една година, за да бъде махната тази охрана
Новият албум на Любо Киров "Футурофония" представя 10 музикални истории ВИДЕО
ПБ за свалената охрана: Решението е взето от специализирана комисия
Mercedes започна да продава дилърства в Германия
Обновеният бестселър на Jeep получи нов двигател
20 млн евро на километър – това ще бъде най-скъпият път в света
Тези модели ни напускат през 2026
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Фабио Уордли потвърди: Продължава напред след тежката загуба от Дюбоа
Ултразвукът вече ще се използва и за унищожаване на вируси
Безплатни кардиологични прегледи в ИСУЛ по повод Световния ден за борба с хипертонията
Кои храни могат да заместят хляба?
Как да се грижим за чувствителният тип кожа?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар