Етър взе минимален аванс след домакински успех с 2:1 срещу Пирин в първи плейоф за оставане в Първа лига.

Великотърновци изиграха силно първо полувреме на стадион "Ивайло" и успяха да вкарат два гола чрез Ерик Почански и Самб Бадара.

Още в 6-а минута Почански удари горната греда, а малко по-късно пропуск за Етър направи и Румен Руменов. В 26-а минута Етър поведе с гол на Почански след пас на Бадара.

Само шест минути по-късно Бадара реализира с глава след центриране от ляво на Димо Атанасов.

След почивката домакините свалиха оборотите и предпочетоха да пазят удобната преднина и бяха наказани. В 72-а минута Радослав Кирилов намали на 1:2 след асистенция на Боджадж и върна надеждите на Пирин.

Така двата отбора оставиха развръзката за реванша на 14 май в Благоевград.

Етър - Пирин 2:1

1:0 Ерик Почански 26
2:0 Самб Бадара 32
2:1 Радослав Кирилов 72

Етър: Иванов, Пашов, Скерлев, Василев, Атанасов, Сърмов, Руменов (69-Колев), Батрович (67-Младенов), Мане, Почански, Бадара

Пирин: Георгиев, Тодоров, Сандев, Ничев, Попев, Хендерсън, Рения, Костадинов (55-Стефанов), Кирилов, Боджадж, Йорданов (7-Чапов)