Дунав победи Витоша с 3:1 на Градския стадион в Русе в среща-реванш от плейофите за оставане в Първа професионална лига. Така с общ резултат 4:1 от двата мача "драконите" продължават напред и ще се изправят срещу победителя от плейофа между Пирин /Благоевград/ и Етър /Велико Търново/.

Дунав започна силно мача, атакуваше често и създаваше голови положения. При едно от тях - в деветата минута, Диян Димов отправи силен удар с глава, но топката премина над вратата на Витоша.

Русенският тим поведе в 22-ата минута - Бирсент Карагерен отбеляза след пробив на Христо Попадийн по десния фланг. Три минути по-късно Дунав можеше да удвои резултата - Исмаил Иса отправи силен удар с глава, но топката срещна напречната греда на Витоша.

В 30-ата минута Карагарен бе точен за втори път в мача. Диян Димов центрира и го изведе, а футболистът с номер 7 прехвърли майсторски вратаря на гостите.

Третият гол за Дунав падна в 41-вата минута. След грешка в защитата на Витоша топката бе отнета от Красимир Станоев. Той изведе Шопов, който отбеляза във вратата на Николай Георгиев.

В началото на второто полувреме Витоша имаше шанс да намали разликата в резултата. В 53-ата минута Стефан Христов стреля опасно, но вратарят на Дунав Мартин Луков успя да избие в ъглов удар. В 60-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Румен Гьонов получи втори жълт картон за нарушение срещу Юлиан Ненов.

В 80-ата минута Старокин отправи силен удар от воле, но Луков успя да избие в корнер. В 85-ата минута Витоша намали разликата в резултата, след като съдията отсъди дузпа, а Стефан Христов бе точен от бялата точка.

Дунав Русе - Витоша Бистрица 3:1

1:0 Бирсент Карагарен (22)
2:0 Бирсент Карагарен (30)
3:0 Васил Шопов (41)
3:1 Стефан Христов - дузпа (85)

Дунав (Русе): Мартин Луков, Преслав Петров, Мартин Ковачев, Петър Патев (78 - Михаил Милчев), Христо Попадийн (65 - Бранимир Костадинов), Красимир Станоев, Диян Димов (69 - Карлос Ятоба), Юлиан Ненов, Васил Шопов, Бирсент Карагарен, Исмаил Иса

Витоша (Бистрица): Николай Георгиев, Тодор Гочев, Венцислав Бонев, Румен Гьонов, Кристиян Кочилов (77 - Орлин Старокин), Ангел Стоянов (46 - Петко Цанков), Даниел Кутев, Даниел Пеев (65 - Четин Садула), Лъчезар Котев, Стефан Христов, Георги Ангелов