Славия може да се подсили с халф от Полша. Белите са на финалната права на преговорите с полузащитника Милен Гамаков (24 г.), който наскоро се раздели с Лехия Гданск. Според запознати със ситуацията подписът на футболиста е формалност и само солидна оферта от чужбина 6 последния момент може да попречи на Гамаков да премине в носителя на Купата на България, пише Тема спорт.
Играчът не успя да се наложи сред титулярите в Лехия и на два пъти бе преотстъпван първо в Рух Хожув, а после и във втородивизионния Щомил Ощин. В момента бившият младежки национал е свободен агент. Славия иска да се подсили сериозно за участието си в квалификациите на Лига Европа и вече работи .усилено по селекцията. У нас Гамаков носи екипите на Ботев Пд, Нефтохимик и Черноморец Бургас.
Гамаков може да бъде използван освен като вътрешен халф и като централен защитник. Белите вече догово- риха бранител. Те се разбраха с 20-годишния сърбин Александър Станиславлиевич от втория тим на ЦСКА Москва.
Той притежава и руски паспорт. Столичани търсят и краен защитник. В момента те разполагат само със Сашо Александров и Димитър Буров. Опция за лятната им селекция е и халфът на Пирин Благоевград Конър Хендерсън.
На "Овча купел" пък се отказаха от привличането на вратар, след като трансферът на Антонис Стергиакис в Олимпиакос пропадна. Опция остава и 42-годишният ветеран Георги Петков, който удължи договора си с клуба за още една година, Емануеле Джерия пък лекува контузия и ще е аут поне още 3-4 месеца. Славия започва подготовка на 8 юни, като ще бъде на лагер в Банско.







Пътни експерти: Участъкът от катастрофата на АМ "Хемус" е в отлично състояние
Фирмата превозвач след тежката катастрофа на "Хемус": Водачът никога не е бил лишаван от правоуправление
Централна прогноза
Градушката в Трявна - невиждана от половин век: "Колите са помлени"
Радев и кабинетът ще взимат спешни мерки срещу инфлацията
Рубио носи Nike Venezuela докато лети за Китай, сравниха го с Мадуро
Пеканов за Борисов и Пеевски: Имат възможности, да си организират сами защита
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар