С гол на Мартин Камбуров в 89-ата минута на мача Берое победи с 1:0 Локомотив Пловдив в среща от 11-ия кръг на Първа лига.

Победата позволи на заралии да запазят четвъртото си място в класирането с 20 точки, като така се откъснаха с 3 пред пловдивските Ботев и Локомотив, заемащи пето и шесто място.

Двубоят в Стара Загора не бе сред най-атрактивните за неутралния фен, като се превърна в тактическо надлъгване между наставниците Александър Томаш и Бруно Акрапович. В крайна сметка обаче Камбуров с петия си гол за сезона донесе успеха на Берое срещу бившия си тим.

През първото полувреме головите положения и пред двете врати липсваха, но през втората част Берое погледна по-смело към мрежата на Мартин Луков, но чистите положения така и не се откриваха.

Отсъждане за фаул пък лиши Локомотив от гол в 58-мата минута, когато Абделхаким Буна реализира със задна ножица, но попадението му не бе зачетено от рефера Станислав Тодоров.

И когато срещата вървеше към нулево равенство, в 89-ата минута Камбуров засече една отклонена с глава топка от Борислав Цонев и почти от голлинията я вкара за 1:0.

В оставащите малко минути до края Локомотив пробва с изсипани топки да затрудни отбраната на Берое, но това не доведе до изравнително попадение.

Берое - Локомотив Пловдив 1:0

1:0 Мартин Камбуров - 89'

Берое (4-3-3): Душан Перниш - Александър Александров, Иван Бандаловски, Александър Василев, Георги Ангелов - Камен Хаджиев, Рубен Бригидо (90+1 Милен Желев), Иван Минчев (75-Алфредо Матинс)- Вандерон Виана (76-Меска), Мартин Камбуров, Борислав Цонев

Локомотив Пловдив (4-2-3-1): Мартин Луков - Йосип Томашевич, Асен Георгиев, Димитър Везалов, Милош Петрович - Игор Банович, Янко Ангелов (90+2 Вилим Посинкович) - Парвиз Умарбаев (23-Димитър Илиев), Абделхаким Буна, Бирсен Карагарен (86-Ален Ожболт) - Анте Аралица