Ботев Враца допусна късен гол и завърши 1:1 срещу гостуващия Етър в мач номер 150 на старши треньора си Сашо Ангелов.

Така великотърновци събраха 48 точки и си осигуриха хпървото място в група "А" на втората осмица преди мачовете от последния кръг. Врачани останаха втори с 42 точки и също продължават в плейофите за място в Лига Европа.

Двубоят беше равностоен, като гостите получиха първи шанс в 4-ата минута, когато Даниел Младенов беше изведен в чиста позиция по дясното крило, напредна на скорост, навлезе в наказателното поле, но не успя да преодолее Красимир Костов.

Ботев отвърна в 12-ата минута, в която Даниел Генов центрира от дясно към далечната греда, където непокритият Петър Атанасов засече от въздуха, но право в ръцете на Христо Иванов.

В 28-ата минута Емил Стоев от домакините се измъкна в наказателното поле и шутира отот левия ъгъл, но край целта.
След почивката положенията не бяха много, но в 77-ата минута врачани поведоха.

Мечев центрира от фаул от дясно към далечната греда, Венцислав Керчев с глава пусна към границата на малкия пеналт, откъдето Георги Вълчев, който беше с гръб към вратата, отправи ножичен удар и прати топката под гредата за 1:0.

Двубоят вървеше към победа на дожмакините, но в първата минута на добавеното време Етър изравни. Крум Стоянов намери с пас от ляво непокрития на границата на наказателното поле Милчо Ангелов, който овладя на гърди и хладнокръвно преодоля Костов за крайното 1:1.

Ботев Враца - Етър 1:1

Голмайстори: 1:0 Георги Вълчев 77, 1:1 Милчо Ангелов 90+1

Ботев - Красимир Костов, Мартин Кавдански, Илия Миланов, Венцислав Керчев, Симеон Мечев, Георги Вълчев, Едгар Тур, Даниел Генов (90+2-Ивайло Михайлов), Емил Стоев, Петър Атанасов (62-Милан Вушурович), Валери Домовчийски (80-Даниел Гаджев)

Етър - Христо Иванов, Венцислав Василев, Пламен Гълъбов, Крум Стоянов, Яни Пехливанов, Здравко Илиев (82-Милчо Ангелов), Никола Колев, Даниел Младенов, Иван Стоянов (74-Велко Батрович), Иван Петков (45+1-Аласана Мане), Флорент Боджадж

Стадион: "Христо Ботев"
Съдия: Никола Попов
Жълти картони: Даниел Генов, Емил Стоев, Симеон Мечев, Илия Миланов, Венцислав Керчев (Ботев); Венцислав Василев, Даниел Младенов, Велко Батрович (Етър)