Дунав и Витоша завършиха 0:0 в първата среща от плейофите за оставане в Първа лига. През първото полувреме двата отбора играха предпазливо, като липсваха чисти голови положения.

До 20-ата минута домакините записаха два удара във вратата на Витоша срещу един от страна на гостите. В 31-ата минута Фиртулеску опита удар с глава, но без успех. Минута по-късно Долапчиев стреля с глава след центриране от корнер, но не затрудни вратаря на Дунав.

В 42-ата минута Иса пробва удар от въздуха, но стреля в ръцете на Василев. През втората част двата отбора бяха по-активни. В 58-ата минута Гъргоров от Витоша засече центриране на Попев отляво, но Макенджиев спаси. В 68-ата минута Мунин засече центриране на Станоев от корнер, но изстрелът му с глава бе неточен.

Десет минути преди края Витоша остана с човек по-малко на терена, след като Петко Цанков получи втори жълт и респективно червен картон за игра с ръка пред наказателното поле. В 87-ата минута Дунав имаше възможност да поведе в резултата, но Станкев и Ковачев пропуснаха.

Дунав - Витош 0:0

Дунав (Русе): Благой Макенджиев, Георги Динков, Мартин Ковачев, Илия Мунин, Божидар Васев, Диян Димов, Красимир Станоев, Самуел Инкоом (83-Мартин Станкев), Драгош Фиртулеску (59-Ахмед Ахмедов), Светослав Ковачев, Исмаил Мустафа

Витоша (Бистрица): Християн Василев, Венцислав Бонев, Кристиян Кочилов, Четин Садула, Петко Цанков, Емил Гъргоров (84-Румен Гьонов), Георги Купенов, Григор Долапчиев (63-Стефан Христов), Иван Вълчанов (87-Георги Амзин), Лъчезар Котев, Юлиян Попев

Стадион: Градски стадион в Русе
Съдия: Драгомир Драганов
Жълти картони: Красимир Станоев (Дунав); Петко Цанков, Иван Вълчанов, Християн Василев (Витоша)
Червен картон: Петко Цанков (Витоша Бистрица, 80 минута)