Етър победи с 1:0 като домакин Локомотив (Пд) в среща-реванш от плейофа помежду им за местата 7-10-о в Първа лига. Единственото попадение в мача бе дело на Крум Стоянов в 63-ата минута.

Първата среща между двата отбора завърши с успех за футболистите на Красимир Балъков с 2:0. С общ резултат 3:0 те се класират за решителните мачове, който ще определят седмия в класирането и участник във финалната среща за място в квалификациите на Лига Европа.

Срещата започна в бавно темпо и интересните моменти пред двете врати липсваха. Момчил Цветанов в 21-ата минута отправи първия точен удар в посока вратата пазена от Христо Иванов. Етър отговори с няколко мелета пред вратата на Илко Пиргов, но до нещо по-сериозно не се стигна.

След подновяването на играта домакините взеха инициативата и тръгнаха уверено в предни позиции. В 52-ата минута Венцислав Василев не успя да намери целта. Крум Стоянов бе изведен от Румен Руменов сам срещу вратаря в 63-ата минута и той с мощен удар опъна мрежата.

Последва отлично спасяване на Илко Пиргов след хубав удар на Руменов. Батрович също тества вратаря на пловдивчани с шут от дистанция.

Локомотив Пловдив пропусна отлична възможност да изравни резултата в 83-ата минута. Пламен Гълъбов бе колеблив и подари топката на резервата Анте Аралица, чийто удар намери външната страна на мрежата.

Етър - Локомотив Пловдив - 1:0

1:0 Крум Стоянов 63

Етър (Велико Търново): Христо Иванов, Венцислав Василев, Артьом Артюнин, Крум Стоянов, Пламен Гълъбов, Георги Сърмов (46-Яни Пехливанов), Велко Батрович (76-Милчо Ангелов), Даниел Младенов (71-Иван Стоянов), Румен Руменов, Никола Колев, Флорент Боджадж

Локомотив (Пловдив): Илко Пиргов, Асен Георгиев, Лукас Масоеро, Уирис Оливейра, Янко Ангелов, Игор Банович (53-Анте Аралица), Момчил Цветанов, Парвиз Умарбаев, Абделхаким Буна (64-Бирсент Карагерен), Ален Ожболт (69-Никола Марич), Елитон