Новият старши треньор на Ботев (Пловдив) Желко Петрович ще бъде представен пред медиите в сряда в 10:30 ч.
Наставникът на "канарчетата" ще даде пресконференция в конферентната зала на "Футболен комплекс Ботев 1912".
В сряда от 09:0 0ч. "жълто-черните" ще проведат тренировка, която ще бъде открита за представителите на медиите. Днешното следобедно занимание на пловдивчани ще бъде закрито за журналисти.
Това е Желко Петрович:
През изминалия сезон е работил в холандския Утрехт като асистент на Дик Адвокат.
Новият наставник на Ботев притежава богат опит във футбола. Като състезател играе за отборите на Севиля, ПСВ Айндховен, Динамо Загреб, както и за националния тим на бивша Югославия.
В треньорската си кариера е бил старши треньор на Боависта (Португалия), Валвийк (Холандия), Урава (Япония), Ал Шааб (ОАЕ) и Адо Ден Хааг (Холандия). Петрович е дългогодишен асистент на Дик Адвокат, с когото освен в Утрехт работи още в Съндърланд и националния отбор на Сърбия.
Визитката на новия треньор на Ботев включва още работа като помощник треньор на Руд Гулит във Фейенорд, Мартин Йол в Хамбургер, Аврам Грант в Уест Хям и Гус Хидинг в Анжи Махачкала.







Централна прогноза
ПСС започна спасителна акция за пострадало момче в Рила
Страх от сделка без Европа: Франция, Германия и Великобритания търсят място в преговорите за Украйна
1600 хектара изгоряха в Белгия: ЕС се включи в битката с рекордния пожар
Летище Катания възобнови полетите, след като тревогата за Етна беше понижена
Новият часовник на Mercedes изостава с един ден за 1040 години
Германски производител готви революционни спирачки
Volkswagen поема нов курс – по-малко модели, повече иновации
Lamborghini представи най-бързия и най-мощен автомобил в историята си
Рой Джоунс-младши: Боксът вече не е толкова зрелищен, колкото преди
Дакота Дичева сваля гипса на двете ръце
Анализ: Махачев срещу Мачадо Гари – може ли размерът да се окаже решаващ?
Макензи Дърн и Джилиън Робъртсън се изправят в битка за титлата на UFC 330
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
Коментари
Напиши коментар18:59 | 11 юни 2019 г.
Напиши коментар