Локомотив Пловдив с човек повече спечели с 4:1 гостуването си на Ботев Враца от третия кръг на българската елитна футболната efbet Лига.

Гостите започнаха по-добре и още в деветата минута откриха резултата. Центриране от Георги Илиев от корнер от ляво към близката греда беше изчистено лошо с глава от Мирослав Будинов, топката попадна в Бирсент Карагарен, който с удар по тревата от 12-13 метра вкара за 1:0.

Пет минути по-късно Ален Ожборт направи сериозен пропуск, след като получи пас от дясно, но не успя да засече топката на десетина метра пред вратата.

Локомотив продължи да действа по-добре и в 38-ата минута завърналият се през този сезон в състава на "черно-белите" Георги Илиев удвои със силен изстрел от около 25 метра.

Ботев върна интригата в 58-ата минута с първото си по-добро положение. Мирослав Будинов се пребори за една висока топка пред пеналта на съперника и с глава подаде към Валери Домовчийски, който с хубав удар от въздуха от дъгата вкара в левия ъгъл на Мартин Луков.

Две минути по-късно домакините останаха с човек по-малко на терена. Илия Миланов получи втори жълт и червен картон след остро влизане в краката на Георги Илиев при опит на халфа на гостите да шутира към вратата от дистанция. От последвалия фаул от 18 метра капитанът Димитър Илиев стреля опасно, но Красимир Костов спаси.

С човек повече гостите контролираха играта и в 78-ата минута стигнаха до трети гол, с който решиха всичко. Момчил Цветанов центрира по тревата от ляво и Димитър Илиев от десетина метра засече в мрежата.

Минута преди края Карагарен оформи крайното 4:1 с добавка отблизо, след като Костов успя само да избие опасен диагонален удар по тревата на Анте Аралица след пробив от ляво.

Така Локомотив постигна първи успех във Враца за първенство от април 1989 година.

Ботев Враца - Локомотив Пловдив - 1:4

0:1 Бирсент Карагарен 9
0:2 Георги Илиев 35
1:2 Валери Домовчийски 58
1:3 Димитър Илиев 78
1:4 Бирсент Карагарен 89