Берое победи като домакин Дунав в мач от IV кръг на efbet Лига. Старозагорци се наложиха над своя съперник с 2:0 и събраха актив от 6 точки.

В 8-ата минута Рубен Бригидо бе изведен сам срещу вратаря, но Благой Макенджиев спаси.

В 14-ата минута Берое поведе. Педро Еуженио бе точен за 1:0 с много прецизен удар от наказателното поле, намерил долния десен ъгъл на вратата на гостите.

В 31-ата минута „зелените“ удвоиха аванса си с гол-красавец. Александър Цветков получи в наказателното поле, но върна назад, към дъгата пред пеналтерията. Иван Минчев овладя и много майсторски прати топката в горния десен ъгъл за 2:0.

120 секунди по-късно Ахмедов изведе Щерев сам срещу вратаря, но ударът на последния бе спасен от Перниш.

В 55-ата минута Бригидо пусна към Йосипович, който обаче не успя да оформи класиката в резултата от изгодна позиция.

В даденото продължение Мартин Костадинов можеше да вкара почетно попадение за „драконите“. Перниш обаче успя да избие в корнер отиващата в горния му ляв ъгъл топка.

БЕРОЕ - ДУНАВ 2:0
1:0 Еуженио (14)
2:0 Минчев (31)

БЕРОЕ: Душан Перниш, Милен Желев, Ерол Алкан, Александър Цветков, Карлос Охене, Иван Бандаловски, Александър Василев, Зоран Йосипович, Рубен Бригидо, Иван Минчев, Педро Еуженио

ДУНАВ: Благой Макенджиев, Мартин Костадинов, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Самуел Инкоом, Ивайло Лазаров, Свилен Щерев, Иван Селеменев, Самир Аясс, Стефан Христов, Ахмед Ахмедов