Ботев (Пловдив) продължи пропадането си след като загуби с 0:1 от Славия като домакин в мач от 11-ия кръг на Първа лига. Това беше първата победа на "белите" извън София в настоящия шампионат, а гостите през цялото второ полувреме играха с човек по-малко след червения картон на Димитър Велковски в края на първата част. След поредното поражение се очаква уволнението на старши треньора на "канарчетата" Желко Петрович.

Двубоят започна в бавно темпо, като съперниците се дебнеха за грешки. Постепенно "белите" заиграха по-добре и поведоха в резултата. В 25-ата минута вратарят на домакините Янко Георгиев не изби добре центрираната топка, пръв до нея се добре Славчо Шоколаров, който изпревари Марко Перван и хладнокръвно се разписа за 0:1.

Този гол обърка домакините, които започнаха да грешат по-често и трудно стигаха до вратата на съперника. В 33-ата минута при контра на Славия Цветелин Чунчуков излезе на удобна позиция, но вместо да стреля, тръгна да лъже бранителите на съперника и топката му бе отнета. Домакините се съвзеха чак в края на полувремето. В 41-ата минута се стигна и до спорна ситуация. Александър Тонев стреля, но Георги Георгиев изби в корнер. При последвалото центриране Кристиан Димитров засече с глава, а стражът на "белите" изчисти коженото кълбо, като това се видя, че то е преминало голлинията. Главният съдия на мача Никола Попов прецени, че няма основание да признае попадение на "жълто-черните", въпреки протестите им. В 44-ата минута тимът на Славия остана с човек по-малко, след като Димитър Велковски получи втори жълт картон и беше изгонен от игра. Секунди преди почивката Тодор Неделев стреля, но Георги Георгиев хвана топката.

Домакините започнаха по-напористо втората част. В 47-ата минута Еберт Кардосо стреля, получи се рикошет, но Георги Георгиев улови топката. В 53-ата минута Тодор Неделев подаде на Марко Перван, който преодоля Милен Гамаков, но от удобна позиция прати топката над вратата на софиянци. В 70-ата минута Александър Тонев стреля, но Емил Виячки блокира удара му. В 75-ата минута при бърза контраатака на "белите" Радослав Кирилов получи пас в дълбочина, излезе сам срещу Янко Георгиев, стреля, но вратарят на "канарчетата" изби топката.

В 90-ата минута Янко Георгиев изби топката след удар на Галин Иванов от удобна позиция. Феновете на Ботев пък поискаха оставки и скандираха "всички вън" по адрес на играчите, треньорите и шефовете на клуба.

Ботев (Пловдив) - Славия 0:1

Голмайстор: Славчо Шоколаров 25

Ботев: Янко Георгиев, Джонатан Перейра (51- Джонатан Перейра), Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Лазар Марин, Радослав Терзиев (46- Еберт Кардосо), Станислав Шопов (58- Никола Илиев), Марко Перван, Александър Тонев, Тодор Неделев, Фернандо Виана

Славия: Георги Георгиев, Христо Попадийн, Емил Виячки, Милен Гамаков, Димитър Велковски, Емил Стоев (58-Петър Патев), Славчо Шоколаров, Венцислав Бенгюзов, Янис Карабельов (71-Янис Карабельов), Цветелин Чунчуков (58-Радослав Кирилов), Галин Иванов

Стадион в Коматево: 1500 зрители
Съдия: Никола Попов
Жълти картони: Димитър Велковски, Галин Иванов, Георги Георгиев, Петър Патев (Славия)
Червен картон: Димитър Велковски (Славия) 44