Дунав победи с 2:0 като гост Арда Кърджали и се изкачи на девето място във временното класиране на българската футболна efbet Лига. Русенците изпревариха Ботев Враца и Етър.

Дунав поведе в резултата с първия си точен удар в мача. В 45-та минута голмайсторът на русенците Ахмед Ахмедов получи топка в наказателното поле от Александър Исаевски и я вкара зад Иван Караджов за 1:0.

Второто полувреме започна трагично за Арда. Стефан Христов бе изведен срещу Караджов в 67-та минута и го преодоля хладнокръвно за 2:0, а секунди по-късно Илиан Хасани получи червен картон след изключително грубо влизане с бутоните напред срещу футболист на Дунав, който стреля от дъгата на наказателното поле.

До края на мача нямаше чисти положения и Дунав спечели заслужено срещата.

Арда Кърджали - Дунав Русе - 0:2

Голмайстори: 0:1 Ахмед Ахмедов 45, 0:2 Стефан Христов 67

Арда: Иван Караджов, Конър Рандал, Илиас Хасани, Зоран Гаич, Дарко Глишич, Дарън Сидуел (58-Радослав Василев), Емил Мартинов, Румян Ховсепян, Иван Коконов (67-Александър Георгиев), Деян Лозев и Илиша Сам (75-Али Сесай)

Дунав: Благой Макенджиев, Александър Исаевски, Диян Димов, Михаил Милчев, Любен Николов, Самуел Инкоом, Мартин Костадинов, Свилен Щерев (85-Самир Аясс), Фернандо Кавалканте (73-Ивайло Лазаров), Стефан Христов (83-Иван Селеменев) и Ахмед Ахмедов

Червен картон: Илиас Хасани 69 (Арда)
Стадион: "Локомотив", Пловдив
Главен съдия: Радослав Гидженов
Жълти картони: Илиас Хасани, Емил Мартинов (Арда); Фернандо Кавалканте, Свилен Щерев (Дунав).