Царско село победи с 2:0 Арда като гост в мач от 15-ия кръг на Първа лига. В герой мача се превърна холандският нападател на столичани Родни Антуи, който отбеляза и двата гола за своя отбор.

Гостите създадоха първото си опасно положение в 21-ата минута. Тогава Родни Антуи получи топката отляво на вратата на съперника, стреля от малък ъгъл, но Иван Караджов спаси. Домакините заиграха по-активно и в 27-ата минута Илиша Сим подаде на Диян Лозев, последва остро центриране, но Джони Пласид изби. Гостита отговориха с опасна атака в 32-ата минута, при която Родни Антауи намери на удобна позиция Венцислав Христов, но ударът му се оказа неточен.

Футболистите на Царско село заиграха по-уверено през втората част и поведоха в резултата. В 51-ата минута Радни Антуи се възползва от неразбирателство сред противниковите играчи, напредна и с отмерен удар се разписа за 0:1

Домакините реагираха и в 62-ата минута Спас Делев излезе на удобна позиция, но защитник на съперника блокира удара му. Гостите нанесоха решителния си удар в 64-ата минута когато Родни Антуи получи топката и хладнокръвно се разписа за 0:2 с втория си гол в мача. Домакините се опитаха да направят обрат, но не успяха. В 88-ата минута след мелле в наказателното поле на гостите Иван Коконов стреля силно, но Джони Пласид хвана топката. Две минути по-късно топката се отби в гредата на вратата на гостите след шут на Деян Лозев.

Арда -Царско село 0:2

Голмайстор: Родни Антуи (51), 0:2- Родни Антуи (64)

Арда: Иван Караджов, Конър Рандал (70- Радослав Василев), Илиас Хасани, Зоран Гаич, Дарко Глишич, Емил Мартинов, Жоао Аморим (59-Спас Делев), Деян Лозев, Илиша Сам, Румян Ховсепян (60- Дарен Сидоел), Иван Коконов.

Царско село: Джони Пласид, Йордан Минев, Мартин Кавдански, Густаво Карбониери, Ивайло Марков. Реян Даскалов, Божидар Кацаров (80- Eмануил Манев), Родни Антуи, Дилан Бахамбула (75- Георги Хашев), Венцислав Христов, Антон Карачанаков (60- Андерсон Кондейро)