Царско село победи Етър Велико Търново с класическото 3:0 в последна среща от първия кръг на efbet Лига, игран на "Арена Царско село".

Точни за домакините бяха Андерсон Кордейро (20'), Антонио Георгиев (47'). Иван Скерлев (67') си отбеляза автогол и оформи крайния резултат. Така Царско село оглави класирането след всичките изиграни мачове - 3 точки и чистите 3 гола актив на сметката си.

Още във втората минута бе първата добра атака за домакините в срещата. Андерсон Кордейро получи добър пас. Футболистът не се поколеба и отправи първия удар, който обаче премина над вратата.

Малко след това обаче Андерсон се разписа. Защитата на Етър не изчисти добре топката и тя стигна до бразилеца, който с мощен удар от границата на наказателното поле прати кълбото във вратата.

Второто полувреме започна отлично за Царско село. Борис Галчев центрира от пряк свободен удар към наказателното поле. Там Антонио Георгиев се извиси над всички и с глава вкара за 2:0.

Малко след това Пламен Крачунов направи нарушение и съдията в този мач Радослав Гидженов му показа втори жълт картон. Така футболистът остави "виолетовите" с човек по-малко до края на срещата.

В 67-ата минута резултатът стана класически, след като Иван Скерлев си вкара автогол. Христов засече с глава центриране в наказателното поле, топката срещна гърба на Скерлев и влезе във вратата.

Царско село - Етър 3:0

Царско село: Иванов, Марков, Георгиев, Галчев, Васев, Манев (Мартенс 70'), Лопез, Даскалов, Сисе (Христов 65'), Будинов (Ушагелов 85'), Андерсон (Божинов 86')
Треньор: Любослав Пенев

Етър: Иванов, Станев, Скерлев, Крачунов, Купенов, Иванов, Колев (Петков 78'), Пехливанов (Михайлов 75'), Огнянов, Йосков (Добрев 57'), Ангелов
Треньор: Петко Петков

Съдия: Радослав Гидженов
Жълти картони: Марков (Царско село); Крачунов (Етър)
Червен картон: Крачунов (Етър)