Носителят на Купата и Суперкупата на България Локомотив Пловдив победи с 2:0 като гост Славия в мач от 3-ия кръг на efbet Лига.

Гостите поведоха в 33-ата минута чрез Анте Аралица, а в 81-ата минута футболист №1 на България за 2019 г. Димитър Илиев сложи точка на спора.

До края гол на капитана на гостите беше отменен заради засада. Дебют за отбора на Бруно Акрапович направи  хърватският халф Кристиан Илич, чийто трансфер беше обявен днес.

С успеха Локо събра 6 точки и се изкачи на 1-ро място в класирането, преди изиграването на останалите срещи от кръга.

Славия остава с едва 1 т. и заема предпоследната 13-та позиция.

В четвъртък двата отбора започват походите си в Лига Европа. "Черно-белите" срещат Искра (Даниловград) в Черна гора, докато "белите" гостуват на Кукеси в Албания.

В следващия кръг у нас Локо Пловдив приема Черно море, а Славия има визита на ЦСКА.

Локомотив бе по-добрият на терена през целия двубой и можеше да стигне дори до по-изразителна победа.

"Смърфовете" организираха няколко добри атаки, а голът през първата част падна в 33-ата минута. Димитър Илиев намери отлично Анте Аралица зад гърба на защитата на Славия и той с диагонален удар с левия крак по земя прати топката в мрежата.После нападателят можеше отново да се разпише, но този път Антонис Стериакис спаси "белите".

След почивката Славия натисна в опита да изравни, но пропуски направиха Димитър Рангелов и Филип Кръстев. Локо пък се възползва отлично от открилите се възможности и успя да вкара втори гол в 81-ата минута, с което сложи край на спора. Бирсент Карагерен овладя топката пред полето на Славия, нахлу и с мощен диагонален удар простреля Стериакис за крайното 2:0.

До края Илиев отново се разписа след центриране от фаул, но голът беше правилно отменен за засада.

Славия - Локомотив Пловдив 0:2

Голмайстори: 0:1 Анте Аралица (34), 0:2 Бирсент Карагарен (81)

Славия: Антонис Стериакис, Ертан Томбак, Емил Виячки, Андреа Христов, Христо Попадийн, Милен Гамаков, Янис Карабельов, Филип Кръстев, Калоян Кръстев, Ивайло Димитров, Димитър Рангелов
Треньор: Златомир Загорчич

Локомотив: Мартин Луков, Дейвид Малембана, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Парвиз Умарбаев, Милош Петрович, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Анте Аралица
Треньор: Бруно Акрапович

София, ст.: "Славия"
Съдия: Никола Попов