Берое и Ботев Пловдив стигнаха до зрелищно равенство 3:3 в Пловдив в двубой от 3-тия кръг на efbet Лига. Старозагорци започнаха отлично срещата и поведоха с два гола още до 5-та минута след две попадения на Ибрахима Конте.

Сценарият се повтори през второто полувреме, но с обратен знак. Домакините отбелязаха бързи два гола след подновяването. Първо в 50-та минута Тодор Неделев намали резултата след пряк свободен удар, а три по-късно Илиев изравни.

Тодор Неделев се разписа отново от пряк свободен удар в 74-та минута и „Ботев“ поведе. Гаюс Макоута отново възстанови равенството две минути преди края – 3:3

Ботев Пловдив – Берое 3:3

Голмайстори: 0:1 Ибрахима Конте 2′, 0:2 Ибрахима Конте 4′, 1:2 Тодор Неделев 50′, 2:2 Атанас Илиев 53′, 3:2 Тодор Неделев, 3:3 Гаюс Макоута

Ботев: 1. Янко Георгиев, 11. Иван Бандаловски, 25. Станислав Работов (46′- 26. Мите Цикарски), 4. Виктор Генев, 2. Джонатан Перейра, 88. Славчо Шоколаров, 13. Мишел Еспиноза (29′- 17. Лъчезар Балтанов), 6. Маркиньос Педросо, 8. Тодор Неделев (к) (84′- 28. Филип Филипов), 81. Кристиан Добрев (64′- 10. Станислав Шопов), 9. Атанас Илиев; неизползвани резерви: 33. Георги Аргилашки, 79. Атанас Чернев, 27. Иван Василев; старши треньор: Ферарио Спасов

Берое: 1. Християн Василев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков (77′- 21. Кийлън Лебон) (к), 8. Карлос Охене (45′- 22. Октавио), 10. Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал, 17. Ибрахима Конте, 18. Илиас Хасани (77′- 73. Иван Минчев), 20. Стив Фуртадо, 25. Георги Ангелов, 27. Крум Стоянов (58′- 19. Александър Василев); неизползвани резерви: 33. Генадий Ганев, 15. Георги Динков, 66. Радослав Апостолов; старши треньор: Димитър Димитров

Жълти картони: Иван Бандаловски 56′, Лъчезар Балтанов 72′, Тодор Неделев 74′ (Ботев) Крум Стоянов 49′, Ибрахима Конте 52′, Стив Фуртадо 73′, Иван Минчев 89′, Теди Мезаг 90′ (Берое)

Главен съдия: Волен Чинков (София)