Арда стигна до много драматична победа над Ботев Пловдив с 3:2 в двубой от четвъртия кръг на родната efbet Лига, игран на "Арена Арда".

Първото попадение бе още в 16-ата секунда, което бе дело на Атанас Илиев, давайки ранен аванс на "канарчетата". Почти половин час по-късно Спас Делев (29') изравни за домакините. В края на полувремето гостите отново поведоха, благодарение на Атанас Илиев (45+6').

През втората част Иван Коконов (70') за втори път изравни за тима от Кърджали. В края на срещата Спас Делев (85') зарадва феновете на домакините с прекрасен гол със странична ножица.

Така Арда се намира на третото място в класирането на първенството с актив от 8 точки, колкото имат и отборите на Царско село и Берое. Ботев пък се намира на 9-а позиция с 4 пункта.

Секунди след първия съдийски сигнал Атанас Илиев се възползава от лошо връщане на Милен Стоев и заобиколи стража на домакините Васил Симеонов, вкарвайки на празна врата.

В 29-ата минута Спас Делев беше изведен отдясно. Той стреля опасно, надбягвайки Работов. Янко Георгиев плонжира и спаси, но топката попадна в непокрития Иван Коконов, който от непосредствена близост прати топката във вратата.

В добавеното време на първата част "канарчетата" отново дръпнаха в резултата с втори гол на Атанас Илиев. Нападателят засече с глава много добро центриране на Мите Цикарски от левия фланг, насочвайки топката точно под напречната греда.

В 69-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Славчо Шоколаров игра с ръка в наказателното поле. Иван Коконов се нагърби с отговорността. Той шутира вдясно, но Аргилашки с котешки рефлекс успя да отрази удара. Топката отново се върна в краката на Коконов, който този път не сбърка.

В 85-ата минута Деян Лозев центрира отляво и Спас Делев стреля със странична ножица отляво. Изпълнението беше много красиво и топката влезе в далечния ъгъл.

Арда: Васил Симеонов, Милен Стоев, Петко Ганев, Спас Делев, Светослав Ковачев, Иван Коконов, Румен Руменов, Деян Лозев, Матеус Леони, Емил Мартинов, Пламен Крумов;
Треньор: Николай Киров

Ботев Пд: Янко Георгиев, Иван Бандаловски, Станислав Работов, Виктор Генев, Джонатан Перейра, Славчо Шоколаров, Лъчезар Балтанов, Маркиньос Педросо, Тодор Неделев, Кристиан Добрев, Атанас Илиев;
Треньор: Ферарио Спасов