Ботев Враца и Арда Кърджали завършиха наравно 0:0 в първи мач от 5-ия кръг на efbet Лига.

В началото на второто полувреме "сините" останаха с човек по-малко на терена, след като капитанът им Пламен Крумов получи втори жълт картон, но и това не помогна за голове в двубоя.

Така гостите продължават без загуба от началото на сезона и заемат 3-то място с 9 точки. Домакините пък прекъснаха серията си от три поредни загуби и събраха 4 т., което им отрежда 11-та позиция преди останалите срещи.

В следващия кръг Ботев Враца гостува на Черно море, а Арда приема Славия.

Още в петата минута нападателят им Ради Василев, който днес стана татко, бе на сантиметри от гола, но стреля над вратата от десетина метра.

Най-чистото положение се откри пред Иван Коконов, чийто удар обаче бе майсторски спасен от Красимир Костов.

Така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево реми, а малко след подновяването на играта капитанът на гостите Пламен Крумов получи втори жълт картон за задържане на Даниел Генов.

След това Арда се прибра в защита и започна да разчита предимно на контраатаки, отстъпвайки инициативата на Ботев.

Врачани имаха няколко добри шанса, но ги пропиляха, като в 78-ата минута Илия Миланов засече с глава центриране от корнер, но прати топката над целта от непосредствена близост.

Четири по-късно пък Арда отговори с опасен удар от далечна дистанция на Емил Мартинов, но покрай гредата.

До края Ботев пропусна още една добра възможност и в крайна сметка трябваше да се примири с равенството, което спря серията от три поражения на отбора и го остави в долната половина на таблицата с 4 точки.

Ботев - Арда 0:0

Ботев Враца: 33. Красимир Костов, 24. Аласан Н Диайе, 81. Атанас Зехиров, 30. Валери Домовчийски-К, 37. Венцислав Керчев, 23. Владислав Узунов, 9. Даниел Генов, 18. Илия Миланов, 8. Педро Лагоа, 88. Том, 11. Юлиан Ненов;
Треньор: Антони Здравков

Арда: 36. Васил Симеонов, 5. Петко Ганев, 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов, 19. Румен Руменов, 20. Деян Лозев, 24. Ребин Сулака, 25. Матеус Леони, 27. Емил Мартинов, 71. Пламен Крумов, 99. Радослав Василев;
Треньор: Николай Киров