Славия и Етър Велико Търново завършиха 0:0 в първи мач от 13-ия кръг на efbet Лига, играна в София.

Мачът беше дебют за новия треньор на "болярите" Александър Томаш. Възпитаниците му можеха да го зарадват и с победа, но Преслав Боруков удари греда, изпусна и още изгодни положения за гол.

Двата отбора остават на дъното в класирането. Славия събра 8 точки и заема 13-та позиция, а Етър е на последната 14-та позиция с едва 4 т. и още чака първия си успех за сезона.

В следващия кръг "белите" гостуват на Черно море, докато търновци приемат Царско село, стига да няма нови заразени футболисти с коронавирус.

Oще в 3-ата минута домакините можеха да открият. Емил Стоев бе изведен и стреля, но Христофор Хубчев се намеси решително и блокира изстрела му.

Отговорът на "виолетовите" беше бърз, след като Преслав Боруков изгодна позиция не успя да нанесе добър удар с глава.

В 17-ата минута Венцислав Бенгюзов подаде на Калоян Кръстев, чийто шут също бе неточен, а най-чистата възможност преди почивката имаха гостите в 38-ата минута.

Тогава Боруков бе изведен сам срещу вратаря, но опитният Георги Петков успя да излезе навреме и да отрази удара на нападателя.

Ветеранът обаче получи травма и трябваше да бъде заменен принудително от Светослав Вуцов още преди почивката.

След нея пък и гостите нямаха шанс. В 51-та минута те удариха греда, след като Мариян Иванов стреля с глава след центриране от корнер.

В 76-ата минута и Славия пропусна да поведе. Калоян Кръстев се освободи отлично в наказателното поле и отправи изстрел, но Христо Иванов изби с крак.

Пет минути по-късно Боруков бе изведен зад гърба на защитата и остана сам срещу вратаря на Славия, но младият Вуцов показа класа и спаси за крайното 0:0.

Славия - Етър 0:0

Славия: 1.Георги Петков (45-13.Светослав Вуцов), 3.Ертан Томбак, 55.Андреа Христов, 17.Радослав Терзиев, 19.Филип Антовски, 71.Емил Стоев, 77.Георги Вълчев (62-20-Филип Кръстев), 10.Янис Карабельов, 11.Радослав Кирилов, 73.Венцислав Бенгюзов (85-22.Дарко Тасевски), 9.Калоян Кръстев
Треньор: Александър Тарханов

Етър: 1.Христо Иванов, 84.Здравко Запрянов, 6.Пламен Крачунов , 26.Мариян Иванов , 23.Христофор Хубчев (90+1-21.Георги Купенов), 70.Кольо Станев (73-71.Даниел Пехливанов), 44.Божидар Кацаров , 20.Яни Пехливанов, 83.Алдаир Ферейра (84-16.Стелиян Добрев), 7.Милчо Ангелов (90+1-9-Иван Петков), 99.Преслав Боруков
Треньор: Александър Томаш