„Берое“ се наложи с 2:0 при гостуването си на „Царско село“ в отложен мач от 12 кръг на първенството. „Берое“ излезе напред в резултата в 44-та минута след попадение на Еривалдо. Кукула се разписа в 79-та минута и удвои преднината за „Берое“. Така „зелено-белите“ записаха ценна победа и вече имат в актива си 27 точки

Домакините първи стигнаха до опасност в 4-та минута. Манев проби по фланга и центрира в пеналта, където Лука засече, но не намери целта.

Две минути по-късно Будинов напредна, предостави за Кордейро, който намери непокрития Лука. Играчът на домакините стреля пред опразнената врата, но прати топката над гредата.

В следващите десетина минути играта бе изравнена и сериозните положения липсваха.

Фал изведе Еривалдо в наказателното поле, но Пласид успя да спаси удара на португалеца.

В 22-та минута Бандаловски засече с глава центрирана от корнер топка, но ударът му мина над вратата.

Пет минути по-късно „Берое“ организира добра атака, при която Стоянов центрира за Фал, но Пласид успя да изпревари нападателя.

Ангелов отправи удар с глава след центриране на Минчев, но ударът му мина далеч от вратата.

„Берое“ излезе напред в резултата в 44-та минута, когато Цветков изведе отлично Еривалдо, а той изпревари Пласид, финтира го и прати топката в мрежата – 0:1

Таска двата отбора се оттеглиха на почивка с гол преднина за „Берое“

Три минути след подновяване на играта домакините стигнаха до разбъркване в пеналта на „Берое“, но на два пъти ударите бяха блокирани.

В 54-та минута Лука засече центрирана от фланга топка, но ударът му мина над вратата.

Шест минути по-късно Георгиев стреля с глава след корнер, но топката мина на сантиметри от гредата.

В следващите десетина минути двата тима предложиха ,много битка и чистите голови положения липсваха. Все пак домакините стигнаха до две центрирания, но те не доведоха до сериозна опасност.

В 75-та минута Даскалов излезе на стрелкова позиция и шутира силно, но ударът му мина над вратата.

Четири минути след това Кукула намери Али пред наказателното поле. Той отправи удар, но Пласид спаси.

„Берое“ удвои своята преднина в 79-та минута, когато Октавио стреля, а топката срещна тялото на бранител. Отново бразилецът овладя и изведе Кукула зад отбраната. Нападателят не сбърка, останал сам срещу Пласид и прати топката в мрежата- 0:2

В 86-та минута Будинов стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата.

Две минути преди края Георгиев стреля от дистанция, но Ганев спаси.

Това бе всичко в срещата и „Берое“ спечели срещата в София.

Царско село“ – „Берое“ 0:2

Голмайстори: 0:1 Еривалдо 44′, 0:2 Кукула 79′

„Царско село“: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански, 4. Ивайло Марков, 6. Антонио Георгиев, 8. Панайотис Лука (72′ – 98. Стефан Христов), 9. Мирослав Будинов, 11. Андерсон Кордейро (90′ – 44. Дилян Георгиев), 17. Реян Даскалов (к) (90′ – 7. Гианис Геролему), 21. Емануил Манев (72′ – 22. Луис Педро), 25. Дилан Мартинс, 93. Иван Бандаловски; неизползвани резерви: 1. Михаил Ивано14. Божидар Васев, 26. Християн Чипев,; старши треньор: Любослав Пенев;

„Берое“: 33. Генадий Ганев, 18. Илиас Хасани, 6. Александър Цветков (к), 10. Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал (40′ – 9. Кукула), 21. Кийлън Лебон (74′ – 19. Александър Василев), 29. Еривалдо (74′ – 2. Джуниет Али), 27. Крум Стоянов (90′ – 17. Ибрахима Конте), 20. Стив Фуртадо, 25. Георги Ангелов, 73. Иван Минчев (46′ – 22. Октавио); неизползвани резерви: 1. Християн Василев, 14. Георги Маджаров, 17. Ибрахима Конте, ; старши треньор: Димитър Димитров

Жълти картони: Емануил Манев 33′, Реян Даскалов 52′, Иван Бандаловски 56′, Антонио Георгиев 64′, Мирослав Будинов 90′ (Царско село) Стив Фуртадо 70′(Берое)

Червен картон: Мирослав Будинов

Главен съдия: Владимир Вълков (Пловдив)