Ботев Пловдив се добра до равенство 1:1 при домакинството си на Монтана в мач от 19-ия кръг на efbet Лига.

Домакините стигнаха до точката с гол на Мишел Еспиноса в 83-ата минута, а преди това Николай Минков (48) беше дал преднина на гостите.

Така "Канарчетата" остават без победа след подновяването на пролетния дял – една загуба и две ремита. В класирането Ботев заема 12-то място с 16 точки, докато Монтана е на 10-та позиция с 18 т.

В следващия кръг Ботев гостува на Левски, докато Монтана приема Ботев Враца.

Съперниците започнаха двубоя предпазливо и в първите минути не успяха да създадат опасни положения за гол. В 24-ата минута Реда Рабея от домакините изпълни пряк свободен удар, но не улучи врата на съперника. Три минути по-късно Па Конате излезе на удобна позиция след грешка в защитата на съперника, но Реян Санхеджи се намеси решително и предотврати опасността.

Гостите отвърнаха с опасна атака в 36-ата минута, при която Стефан Цонков получи топката в наказателното поле на "канарчета", стреля, но Кевин Янсон блокира шута му. Пет минути по-късно вратарят на Монтана Благой Макенджиев изби с мъка коварен удар на Атанас Илиев. В 44-ата минута Благой Макенджиев изпусна топката при центриране и Атанас Илиев стреля от ножица . Коженото кълбо срещна горната греда и тупна върху голлинията, но Иван Михов успя да го изчисти.

Футболистите на Монтана започнаха по-добре второто полуврееме и бързо поведоха в резултата. Това стана в 48-ата минута. При бърза контраатака Александър Башлиев центрира успоредно на голлинията на вратата на домакините, където Николай Цонков засеце топката и се разписа за 0:1.

Домакините реагираха на предизвикателството и започнаха да атакуват по-често, но се сблъскаха с добре организираната защита на противника. В 69-ата минута при атака на гостите Стефан Каменов стреля, но Георги Аргилашки изби в корнер. Две минути по-късно Атанас Илиев получи топката в наказателното поле на Монтана, но стреля неточно.

Футболистите на Ботев изравниха резултата в 83-ата минута. Тогава Кевин Янсон намери влезлия като резерва Мишел Еспиноса, който елегантно се разписа за 1:1. Четири минути по-късно Славчо Шоколаров стреля, но Благой Макенджиев изби топката. Домакините натиснаха, но в първата минута на даденото от рефера четириминутно продължение на редовното време Салиф Сисе стреля с глава в аут от удобна позиция.

Ботев Пловдив - Монтана 1:1

Голмайстори: 0:1 Николай Минков (48), 1:1 Мишел Еспиноса (83)

Ботев: Георги Аргилашки, Виктор Генев, Марио Младеновски, Кевин Янсон, Филип Филипов, Салиф Сисе, Па Конате, Димитър Тонев, Реда Рабей, Емануел Току, Атанас Илиев
Треньор: Азрудин Валентич

Монтана: Благой Макенджиев, Александър Башлиев, Иван Михов, Давид Кики, Стефан Цонков, Раян Сенхаджи, Радослав Терзиев, Стефан Каменов, Тони Тасев, Николай Минков, Янко Ангелов
Треньор: Атанас Атанасов