Славия постигна много важна победа с 1:0 при гостуването си на Ботев Пловдив в директен мач за спасение от 24-ия кръг на efbet Лига.

Успехът за "белите" донесе Ивайло Димитров с гол още в 14-ата минута на сблъсъка. Двата отбора създадоха куп опасни положения пред двете врати и уцелиха по една греда.

С успеха Славия събра 22 точки и се изскачи на 11-то място. Ботев остава на 10-та позиция с 24 т.

В следващия кръг столичани приемат Ботев Враца, докато пловдивчани гостуват на Черно море.

Двубоят на комплекс в Коматево започна с минута мълчание в памет на починалия лекар на Славия д-р Любен Ангелов.

"Жълто-черните" започнаха с няколко атаки, но гостите бързо поеха инициативата.

В 13-ата минута Емил Виячки отблизо стреля с глава, вратаря Георги Аргилашки успя да изби, а при добавката на Калоян Кръстев се получи рикошет и топката излезе корнер.

Само минута по-късно Ивайло Димитров засече с плонж центриране на Филип Антовски и прониза мрежата на Ботев.

До края на полувремето Славия създаде още няколко опасни ситуации, но не отбеляза втори гол.

През втората част домакините опитаха да променят нещата с влизането на Еспиноса и Сисе, но не успяха.

В 60-ата минута отново от голлинията на Ботев беше изчистена топката след центриране на Макрилос, който в 62-ата минута се размина с втори гол. Той засече центриране отдясно, но коженото кълбо мина покрай гредата.

Три минути по-късно дойде най-добрият шанс за Ботев, но изстрелът с глава на Атанас Илиев намери горната греда.

Ботев поиска дузпа в 74-ата минута, когато Георги Вълчев спря топката с ръка след центриране в наказателното поле на гостите, но реферът Волен Чинков обаче даде знак играта да продължи.

До края не падна нов гол и Славия спечели с 1:0.

Ботев Пловдив - Славия 0:1

0:1 Димитров (14)

Ботев: Георги Аргилашки, Конате, Виктор Генев, Филип Филипов, Станислав Роботов, Марио Младеновски, Реда Рабей, Мите Цикарски, Емануел Току, Славчо Шоколаров, Атанас Илиев

Славия: Светослав Вуцов, Петър Патев, Емил Виячки, Андре Христов, Филип Антовски, Георги Вълчев, Петер Макрилос, Емил Стоев, Михаил Александров, Ивайло Димитров, Калоян Кръстев